banner461
banner195

Nevşehir Yetiştirme Yurdu Ne Olacak?

Nevşehir’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Çocuk Esirgeme Kurumunun lağv edilip, bu binanın il müdürlüğüne hizmet binası olarak tahsis edileceği konusunda halen bir belirsizlik hakim.

Nevşehir Yetiştirme Yurdu Ne Olacak?
27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:29

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Çocuk Esirgeme Kurumunun lağv edilip, bu binanın il müdürlüğüne hizmet binası olarak tahsis edileceği konusunda halen bir belirsizlik hakim.

Edinilen bilgiye göre, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün kiralık bir binada hizmet vermesi ve bakanlığın il müdürlüğünün mülkiyeti kendisine ait bir binada hizmet vermesine karar verilmesi ile birlikte çocuk esirgeme kurumunun zaten son yıllarda iyiden iyiye azalan çocuk sayısı ile birlikte lağv edilmesi gündeme gelmişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün konuya dair tek bir cümle açıklama yapmamış olması da dikkat çekiyor.

İl Müdürlüğünün çocuk esirgeme kurumunun neden kapatılacağına ya da bu konuda yaşanan son gelişmelere dair açıklama yapmaması Çocuk esirgeme kurumunun kapatılacak olmasına olan tepkilerin artabileceği endişesiyle bir açıklama getirilemediği bildiriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
KemaLReiS - 5 yıl önce
yetiştirme yurdunda tek bir türk çocuk kalmamıştır.tamamen mülteci kampı olmuştur.iraklı afganlı ne ararsan var