banner461
banner195

Nevşehir’de 19 Faal Faal Futbol Kulübü Var

Son yıllarda futbol sporuna başlama yaşının her geçen yıl daha düştüğü ilimizde amatör liglerde, yıldızlar ve gençler için düzenlenen liglerde mücadele eden 19 Spor kulübümüzün bulunduğu bildirildi.

Nevşehir’de 19 Faal Faal Futbol Kulübü Var
17 Mayıs 2013 Cuma 19:12

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Son yıllarda futbol sporuna başlama yaşının her geçen yıl daha düştüğü ilimizde amatör liglerde, yıldızlar ve gençler için düzenlenen liglerde mücadele eden 19 Spor kulübümüzün bulunduğu bildirildi.

 

Özellikle son birkaç yıldır düzenlenen yıldız ve gençler futbol ligleri ile birlikte lisanslı futbolcu sayısının da arttığı ilimizde Acıgöl Spor, Göre Spor, Gülşehir Belediye Spor, Hisar Spor, İl Özel İdare Spor, Derinkuyu Spor, Kapadokya Avanos Spor, Kapadokya Göreme Spor, Kapadokya Nevşehir Spor, Kaymaklı Belediye Spor, Kozaklı Spor, Nevşehir Spor Gençlik Spor, Nevşehir Üniversitesi, Sağlık Spor, Suvermez Kale Spor, Telekom Spor, Ürgüp Spor, Kale Gençlik Spor ve Diyanet Gençlik Spor takımlarının faal olarak liglere ve müsabakalara katıldıkları gözleniyor.

 

Bir çoğu salon sporlarında da faaliyet gösteren bu futbol kulüplerinin sayısının artmasıyla birlikte ilimizde futbol Sporunun daha da gelişmesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.