banner177
banner195

Nevşehir'de 4 Yıllık Serüven 2016’ya Kaldı

Nevşehir il merkezinde bulunan en önemli tarihi ve turistik zenginliklerimizin başında gelen Kurşunlu Camii ve Damat İbrahimpaşa külliyesi Vakıflar Bölge Müdürlüğünün ilgisini bekliyor.

Nevşehir'de  4 Yıllık Serüven 2016’ya Kaldı

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde bulunan en önemli tarihi ve turistik zenginliklerimizin başında gelen Kurşunlu Camii ve Damat İbrahimpaşa külliyesi Vakıflar Bölge Müdürlüğünün ilgisini bekliyor.

Geçtiğimiz yıllarda da gerek yerel, gerekse ulusal basında sıkça dile getirildiği üzere tarihi camii ve külliyenin bazı bölümlerinde meydana gelen irili, ufaklı taş erimelerinin önüne geçilmesi için bir an önce Vakfılar bölge müdürlüğünün harekete geçmesi bekleniyor.

Konuyla ilgili vakıflar bölge müdürlüğüne de gerekli bilgilerin aktarıldığı belirtilen konuyla ilgili vakıflar bölge müdürlüğünün ne zaman, ne yapacağı merak konusu.

Nevşehir’de dini toplantıların, özel dini gün ve gecelerin hatta kalabalık cenaze namazlarının bile tek alternatifi durumundaki Kurşunlu camiinde bir restorasyon çalışmasına ihtiyaç olup olmadığının araştırılması isteniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15
Yükleniyor...

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.