banner461
banner195

Nevşehir'de Başka Sahte Diplomalı Öğretmen Var mı ? İşte Resmi Açıklama

Nevşehir'de dün tespit edilen Sahte diplomalı Öğretmen olayı sonrasında şimdi gözler ilimizde Başka Sahte Diplomalı Öğretmen Var mı sorusunu beraberinde getirdi. Milli eğitim İl Müdürü Osman Şimşek konuya açıklık getirerek şu açıklamalarda bulundu...

Nevşehir'de Başka Sahte Diplomalı Öğretmen Var mı ? İşte Resmi Açıklama
22 Ocak 2016 Cuma 14:30

banner143
banner134
Nevşehir'de dün tespit edilen Sahte diplomalı Öğretmen olayı sonrasında şimdi gözler ilimizde Başka Sahte Diplomalı Öğretmen Var mı sorusunu beraberinde getirdi.

Nevşehir Milli Eğitim İl Müdürü Osman Şimşek konuya açıklık getirerek şu açıklamalarda bulundu...


22/01/2016 tarihinde “Sahte Diplomalı Öğretmen Şoku” başlığıyla bazı yerel basın yayın organlarında İlimizde 8 sahte diplomalı öğretmen saptandığı ve bu sayının 15’e de çıkabileceğine ilişkin haberler yayınlanmıştır. 

Yerel basın ve yayın organlarında çıkan haberlerle ilgili olarak bir basın açıklaması yapılması zarureti doğmuştur. 

2015 yılı ilk atama öğretmen atamaları kapsamında İlimiz Merkez Çat Ortaokulu’na atanan ve 11/02/2015 tarihinden itibaren İlimizde öğretmen olarak görev yapan M.B. hakkında Bakanlığımız tarafından yapılan inceleme neticesinde, ilgilinin sahte belge verdiği tespit edilmiş, Bakanlığımız tarafından gönderilen 31/12/2015 tarihli atama iptal kararnamesi ilgili okul müdürlüğüne gönderilmiş, adı geçenin atama iptali kendisine 04/01/2016 tarihi itibariyle tebliğ edilmiş ve aynı tarihte görevine son verilmiştir. 

Bunun dışında Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda il genelindeki bütün öğretmenlerin diploma bilgileri yeniden incelenmekte olup, an itibariyle sahte diploma veya sahte belgesi bulunan başkaca bir öğretmen tespit edilmemiştir. 

Konuyla ilgili olarak Müdürlüğümüze bilgi almak üzere gelen basın mensuplarına Nevşehir Valiliği’nin 12/01/2016 tarih ve 414 sayılı Basına Bilgi veya Demeç Verme Hususunda Uyulacak Usul ve Esaslara ilişkin emirleri doğrultusunda bilgi paylaşımı yapılamamıştır. 

22/01/2016 tarihinde İlimiz yerel basın ve yayın organlarında konu ile ilgili yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

             Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.