banner461
banner195

Nevşehir’de Bir Tarih Göz Göre Göre Yok Oluyor..!

Nevşehir’de Bir tarihi eser daha göz göre göre yok oluyor.Ve herkes bu olaya seyirci kalıyor.Yazık, hemde çok yazık…

Nevşehir’de Bir Tarih Göz Göre Göre Yok Oluyor..!
15 Şubat 2013 Cuma 21:16

banner143
banner134

 “Kimine göre Ayıp kimine göre Günah Kimine göre İhanet Kimine göre Yazık…!” Ama bir gerçek Var Ki Nevşehir de Tarih Yok Oluyor…

Nevşehir Cumhuriyet Mahallesindeki Eski Kilise den kalma tarihi Çan ve yine eski İbrahim Paşa‏ İlköğretim okulu bu günlerde Tarihe ihanetin belgesi olarak adeta can çekiştiriyor.

Cumhuriyet Mahallesindeki eski Okulla, Çan kulesi bulunan resimde gördüğünüz bu en eski bina 

yıkılmaya terkedilmiş.

13 Mahalleyi bir çırpıda silerek Koskoca bir tarihi yok eden Nevşehir in kimliği olarak bilinen bu tarihi mekanlarla birlikte yine tarihi çeşmeler için kitap çıkartıp sonrasında tarihi çeşmeleri kaderiyle baş başa bırakanlar Sonrasında da Çıkıp hiç sıkılmadan Sözde Tarihimize sahip çıklarım Tarihi binaları koruyalım diye bas bas bağıranlara ithaf ediyoruz Bu resimler…!

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
la_l - 5 yıl önce
nevşehire 3 5 tane güzel bişeyler yapıldı diye alkış tutanlar buyrun bakalım geçmişiniz tarihimiz siliniyo bunada alkış tutun hadii!!!!!!!
Avatar
la_l - 5 yıl önce
nevşehire 3 5 tane güzel bişeyler yapıldı diye alkış tutanlar buyrun bakalım geçmişiniz tarihimiz siliniyo bunada alkış tutun hadii!!!!!!!
Avatar
bende yabancıyım - 5 yıl önce
kendinden başkan seçemeyen nevşehir halkı niğdeli başkanın katlettiği tarihi seyrediyor.her şeyi seyredip sonradan konuştuklerı gibi ortada birşey kalmayınca çok konuşan olacak amma...... hangi memelekete giderseniz gidin şehrin önemli bir yerinde meydanı vardır.nevşehirirn meydanınada göz diken niğdeli damat hasan paşa orayıda ............ ..........nevşehiri meydansız bıraktı gözünüz aydın.
Avatar
ali veli - 5 yıl önce
yazzıklar olsun bunun hesabını nasıl verecekler bilmem
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
ne söyleyeyim, oy deşir .................sildim kime anlatıyorumki.
Avatar
Hayır Kulu - 5 yıl önce
cenabı rabbim her şeyin hayırlısını versin
Avatar
tahir salman - 5 yıl önce
daha fazla lüzumsuzca konuşmayın. nolacaktı. şu görüntüye bakın oraya villalar yapılacak modern binalar yapılacak bu binanaın orda durması kalması sizce abes değilmi !