banner461
banner195

Nevşehir'de Dil Eğitimlerine İlgi Artıyor

Nevşehir de yabancı dil eğitimlerine gençlerin yanı sıra ev hanımlarının ilgisi artıyor.

Nevşehir'de Dil Eğitimlerine İlgi Artıyor
27 Nisan 2015 Pazartesi 16:22

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi(KAPEM) tarafından düzenlenen gerçekleştirilen eğitim amaçlı kurs çalışmalarında yabancı dil eğitimlerine gençlerin yanı sıra ev hanımlarının ilgisi artıyor.

Nevşehir’de, 2005 yılından beri 18 ve üst yaş grubundaki kişilerin yanı sıra eğitilebilir düzeydeki engellilerin eğitim hizmetlerinden en etkin şekilde yararlanmalarına yönelik hizmet sunan Nevşehir Belediyesi Kapadokya Eğitim Merkezi’nde bir biri ardına dönemler halinde açılan eğitici kurslara vatandaşların ilgisi her geçen süreçte artarak devam ediyor.

Bugüne kadar düzenlenen eğitimlerde, alanlarında uzman eğiticiler tarafından verilen  İngilizce ve  Arapça  dil kurslarına özellikle gençlerin ilgisi dikkat çekiyor.

Doğal, tarihi ve kültürel birikimleri ile Türkiye’nin dışa açılan en önemli pencerelerinden biri konumundaki Kapadokya bölgesinde yabancı dil bilen kişi sayısının artması da bölgede sürdürülebilir turizm anlayışına odaklı çalışmaların vazgeçilmez bir unsuru olarak ele alınıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Suriyelice diye bi dil çıkarsınlar da gidelim ama gerci dur niye kursunlar ki güzelim memleketimi ne hale çevirdiler her köşe başında suriyeli .... eskiden nereye baksam seni görürdüm zalımın kızı şimdiyse hep suriyeli :'(