banner461
banner195

Nevşehir’de Din Görevlilerine Doku ve Organ Nakli Birimi Semineri Verildi

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen din görevlileri toplantı sonrası, Nevşehir Dr. İ. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürlüğü (AÇSAP) tarafından “Doku ve Organ Nakli Birimi” Semineri verildi.

Nevşehir’de Din Görevlilerine Doku ve Organ Nakli Birimi Semineri Verildi
08 Kasım 2012 Perşembe 13:43

banner143
banner134

 Nevşehir Devlet Hastanesi bünyesinde Organ Bağış Birimi ve Organ Doku Nakli Koordinatörlük Sorumlusu Şenay Karakuş Taşkın ve Ebe Neşe Güzeyceylan tarafından Valilik toplantı Salonunda gerçekleştirilen seminere Nevşehir Merkez, Kasaba ve köylerinde görev yapan yaklaşık 170 din görevlisi katıldı.

            Koordinatör Şenay Karakuş Taşkın, Doku ve Organ Nakli Birimi ile ilgili olarak, organ nakli ve organ bağışı nedir?, Verici hastanın hayatının kurtarılması için tüm çare ve imkanlar kullanılmışmıdır?, Alınan organlar kimlere nakledilecektir?, Kimler organ bağışı yapabilir? gibi konulara değindi.

            Seminer sonunda din görevlileri tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı.

            Seminer sonrası Doku ve Organ Nakli Koordinatörlük Sorumlusu Şenay Karakuş Taşkın, Ebe Neşe Güzeyceylan ve Hüseyin Görgülü İl Müftüsü Yakup Öztürk’ü makamında ziyaret ettiler.

            Ziyarette Doku ve Organ Nakli Koordinatörlük Sorumlusu Şenay Karakuş Taşkın, din görevlileri ile bir araya gelme ve onlara seminer verme fırsatını veren Müftü Öztürk’ e teşekkür etti.

            Müftü Öztürk ise, yapılan ziyaretten ve düzenlenen programdan dolayı kendilerine teşekkür ederek, başarılar diledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.