banner461
banner195

Nevşehir’de Genel Liselerin Dönüşüm Serüveni

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı ilimizdeki genel liselerin önümüzdeki yıl eğitim öğretim döneminden itibaren Anadolu, Sağlık meslek liselerine dönüştürülmesi konusundaki çalışmaları değerlendirdi.

Nevşehir’de Genel Liselerin Dönüşüm Serüveni
04 Nisan 2013 Perşembe 15:07

banner143
banner134

 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Nevşehir genelindeki düz Liselerin 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren başlayacak dönüşüm hikayesinin raporu Ankara’ya gitti. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı ertelediği Liseler dönüşümüne tekrar el atarak her İlden Dönüşüm raporları istemiştir. Nevşehir genelindeki tüm liseler 2013 – 2014 eğitim öğretim yılından itibaren 9. Sınıflara öğrenci almayarak mevcut okuyan öğrencilerin mezun olmasından sonra çoğunluğu Anadolu Lisesine dönüşecek.

İl ve İlçe Merkezlerindeki Liselerin Anadolu Lisesi olmasında bir sıkıntı gözükmezken, Kasabalardaki Liselerin durumu ise pek net değil, ancak görünen kasabalardaki Liselerin Mesleki Okul kapsamına alınarak eğitime devam edeceğidir. İl ve ilçe merkezindeki mevcut Liselerin içerisinde en dikkat çekici Ürgüp Lisesinin, Sağlık Meslek Lisesi olacağıdır.

Diğer taraftan daha önce Anadolu Lisesi olmayan Hacıbektaş İlçesi ve Acıgöl İlçesine de Anadolu Lisesi açılacağıdır. Nevşehir ilinden gönderilen raporu Milli Eğitim Bakanlığı aynen kabul edecek mi yoksa değişiklik yapacak mı bilinmezken, İlgili okulların yöneticiliklerinde yeni bir trafik başlayacağı şimdiden gözükmektedir. Bekleyip göreceğiz ve artık Akademik Liseler (Fen Liseleri -Anadolu Liseleri) ve Mesleki Liseler eğitimde yerini alacaktır” açıklamalarında bulundu.
Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yeter adır - 4 yıl önce
ben nevşehiri çok begendim 2 dönem nevşehire geliyorum :))