banner461
banner195

Nevşehir'de “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği” Toplantısı 21 Eylül'de

Ülkemizin bilim ve teknoloji ile kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Kalkınma Ajanslarının merkezinin bulunduğu illerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Kamu – Üniversite – Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantıları” düzenlenmekte olup, bu toplantıların 16. cısı 21 Eylül 2013 Cumartesi günü Nevşehir’de yapılacaktır.

Nevşehir'de  “Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği” Toplantısı 21 Eylül'de
02 Eylül 2013 Pazartesi 20:30

banner143
banner134

 TR 71 Bölgesi’ni kapsayacak olan “2023’e 10 Kala Ar-Ge ve Yenilikte Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale” konulu ‘Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Toplantısı’na  Bakanlık Müsteşarı başta olmak üzere illerin Valileri, Rektörleri, Akademisyenler, İş adamı ve Sanayiciler katılarak bahse konu illerde Üniversite-Sanayi işbirliğinin sorunları ve bu iş birliğe ilişkin fırsatlar ele alınacaktır. 

Toplantıların temel amacı, üniversite-sanayi işbirliği paydaşlarını bir araya getirerek bölgenin/ilin üniversite-sanayi işbirliği bağlamındaki sorunlarını ve bu işbirliğine ilişkin fırsatları ele almak, kamu-üniversite-sanayi işbirliğini ülke gündeminde tutmak, toplumsal bir bilinçlenme ve farkındalık yaratmak, bu konudaki çalışmaları desteklemek ve güç katmaktır.


Söz konusu toplantılara başta bürokrasinin üst düzey temsilcilerinin yanında, üniversitelerden rektörler ve akademisyenler, Ar-Ge Merkezi, Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Organize Sanayi Bölgesi yöneticileri, özel sektörün büyük kuruluşları ile sanayicilerin organizasyon ve derneklerinin yönetici ve temsilcileri yoğun katılım sağlamaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf ŞAHİN - 5 yıl önce
nevşehir'imizin turizm ve tarımla anılmasının yanında sanayi ile de anılmasına vesile olur inşallah...