banner461
banner195

Nevşehir’de Mezbahanelere Sıkı Denetim

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü AB uyum süreci içerisinde çıkarılmış olan 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde onaya tabi olan ve mevcut durumları itibari ile uygun olmayan Avanos’ta 1 Kalaba’da 1 Ürgüp’te 1 mezbahanenin ruhsatlarını iptal etti.

Nevşehir’de Mezbahanelere Sıkı Denetim
07 Şubat 2013 Perşembe 10:06

banner143
banner134

 Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü 2012 yılı içerisinde yaptığı denetimler sonucu  5996 sayılı yasaya uygun olmayan  mezbahanelere eksikliklerini tamamlamaları yönünde  Yıl  İçerisinde yaptığı 4 tebligat sonucu eksiklerini tamamlamamakta ısrar eden  herhangi bir modernizasyon planıda sunmayan Avanos’ta,  1  Kalaba’da 1,  Ürgüp’te 1,    Mezbahanenin ruhsatlarını iptal ederek  Halk Sağlığını tehlikeye düşürecek işletmelerin daha Hijyenik ortamda hizmet ermeleri yönündeki  kararlı adımlar attı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
bu haberde yanlışlık var sayın editör bu mezbahanelerin ruhsatları iptal edilmedi resmi yazı yazılarak gerekli yenilemelerin yapılması için süre tanındı ve ilgili belediyeler yenileme yaptıktan sonra tekrar faaliyete geçecekler. ruhsat iptali söz konusu değil diye biliyorum