banner461
banner195

Nevşehir’e Otoban Şart…!

Nevşehir gelişen bir şehir diyoruz o zaman gelişen bir şehre Otoban şart değil artık farz oldu…Eğer Kayseri Nevşehir Ankara üçgeninde bir otoban yol yapılması durumunda Nevşehir’in kaderi değişeceği ise muhakkak.

Nevşehir’e Otoban Şart…!
05 Şubat 2013 Salı 14:26

banner143
banner134

 Kayseri ve Bölgesinden Başkent Ankara ya gitmek isteyen vatandaşların şuan kullandıkları yol düşünülürse yapılacak bu yeni otobanla birlikte Nevşehir üzerinden Ankara ya hem mesafe kısalmış olacak hemde şüphesiz daha sağlıklı otoban vatandaşların en büyük tercihi olacak.

319 km mesafede olan ve yaklaşık 5 Saat 15 Dakika süren Kayseri-Ankara yolu Nevşehir e yapılacak otobanla birlikte Nevşehir üzerinden Kayseri-Ankara yolu mesafesinde kısalma olacağından Nevşehir otobanı bu konuda ilk tercih edilen yol olarak bir anlamda Aksaray üzeri Yol da hafifletecek, Bölgede yol güzergahı olarak Nevşehir i jeopolitik konumu itibarıyle çok büyük artılar sağlayacaktır.

 

Nevşehir’e otoban bağlantısı şart

Nevşehir gerek Ürgüp,Avanos,Göreme,Uçhisar,Ortahisar,Özkonak,Kaymaklı ve Mustafapaşa gibi  Kapadokya bütünlüğünü üzerinde taşıması ile tarihi doğal ve tursitik bir ören yeri olması ve Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamlanması konusundaki çalışmalar, bu mevkilere otoban üzerinden bağlantı yolarının açılmasını da gündeme getirdi.Nevşehir e otoban yolunun yapılması özellikle Kayseri-Ankara arası şehirlerarası bağlantı sağlaması açısındanda önem taşıyor.Yine Nevşehir e yapılacak bir otoban yolu ilimizde Turizm,Sanayi ve Ticaretinde büyük hareketlilik kazandıracağı belirtiliyor.

Nevşehir Milletvekillerimiz ve gerekli tüm mercilerin bu konuda Nevşehir in ufkunu açacak bu büyük projeye imza atmaları adına çalışmalar yürütmelerini bekliyoruz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet YILMAZ - 5 yıl önce
bence hızlı treni daha ekonomik ve daha fazla turist çekilmesine vesile olur.
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
atatürk'ün terenine karşı çıkıldığı söylenir durur ama, hızlı trene karşı çıkılmasada otobandan önce o gerçekleşse çok daha iyi olur kanaatindeyim.