banner461
banner195

Nevşehir’in 3 T’si Can Çekişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili aday adayı Hamdi Aydemir, kamuoyunda 3 T olarak bilinen Turizm, Ticaret ve Tarım’ın Nevşehir’de içler acısı bir halde bulunduğunu söyledi.

 Nevşehir’in 3 T’si Can Çekişiyor
17 Şubat 2015 Salı 16:19

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili aday adayı Hamdi Aydemir, kamuoyunda 3 T olarak bilinen Turizm, Ticaret ve Tarım’ın Nevşehir’de içler acısı bir halde bulunduğunu söyledi.

Aydemir, “Nevşehir’in önceliklerin biri olarak adlandırılan 3 T den biri olan Ticaret konusunda da son yıllarda Nevşehir kan kaybediyor. Küçük esnaf adeta kaderine terk edilmiş ve iflaslarla baş başa kalmıştır. Zira günümüz ekonomisinde lüks harcamalara özendirilen ve bu nedenle bankalara borçlanan vatandaş artık maaşını doğrudan bankalara yatırı olmuştur. Başını sokabileceği bir ev, bir araba derken ipin ucunu kaçıran ve bankaların zorunlu müdavimi haline gelen Vatandaş artık esnaftan alışverişi kesmiş durumdadır. Hangi esnafa sorsanız 2001 krizinden farksız bir ortamla karşı karşıya kaldıklarını belirtmektedirler. Bölgede ciddi manada yeni iş istihdamı oluşturacak işletmelerin açılmaması da dikkat çekiyor. Küçük esnaf ve sanatkâra çok acil faizsiz kredi desteği sağlanması gerekmektedir. Bu kesimin çeşitli desteklerle rekabet gücü artırılmalıdır. Özel organize sanayi bölgesinin yanında yıllardır Acıgöl organize sanayi bölgesi henüz istenilen seviyeye ulaşmadı. Bu arada ticaret ve sanayinin ildeki temsilcileri ile ilin yerel yönetimi arasındaki soğuk rüzgârlarda henüz giderilebilmiş ve yerel yönetimle birlikte yapılabilecek projeleri henüz ilimize kazandırabilmiş değildir” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.