banner461
banner195

Nevşehirli Fotoğrafçılar Bir Araya Geldi…!

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner son günlerde sıkıntılı günler yaşayan Nevşehirli Fotoğrafçılarla bir araya geldi.

Nevşehirli Fotoğrafçılar Bir Araya Geldi…!
12 Şubat 2013 Salı 21:42

banner143
Nevşehir'de Fotoğrafçılar Bir Araya Geldiler
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Hizmet binasında bir araya gelen çok sayıdaki Fotoğrafçılar sıkıntılarını anlatarak Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner den konu hakkında hak arayışları için çözüm isteminde bulundular.  

 

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner,Nevşehir de ki tüm esnaflarımızın sorunlarını çözmek adına ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını ve son dönemde Nevşehirli fotoğrafçıların karşılaştıkları sorunlarının çözümü içinde bugün bir araya gelmiş bulunuyoruz dedi.

 

Son günlerde Nevşehir de bir takım kamu kurum ve kuruluşlarında Fotoğraf çeken İnsansız resim çeken makineler konulmasına Nevşehirli Fotoğrafçı esnaflarından büyük tepki geldi.

Nevşehir Devlet Hastanesinde mevcut resmi işlmeler için hastane bünyesine konulan İnsansız resim çeken makineler Nevşehir de fotoğraf esnaflarından büyük tepki topluyor.Zaten zar zor mesleklerini zor şartlar altında yürüttüklerini söyleyen Fotoğrafçı esnaflarımız Resmi Dairelerde kurulan insansız fotoğraf çeken makinelar nedeniyle büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

Bu şartlarda Nevşehir de ekmek yiyen bir çok fotoğrafçı esnafının dükkanlarına kepenk bırakmak zorunda kalabileceklerini dile getirdiler.

 

Öte yandan Nevşehir de bazı Organizasyon firmalarının Albüm,Cd ve Fotoğraf çekimleri konusunda piyasada fiyat kırmaları ve bu haseple fotoğrafçılığın ayak altına düşürülmesine sebebiyet verdiği konusunuda dile getiren Bazı Fotoğrafçılarımız bu konuda Nevşehirli fotoğrafçılar olarak ortak bir fiyat kararı alacaklarını dile getirdiler.Fotoğrafçılar arasında haksız rekabetin önlenmesi gerektiğini dile getiren Fotoğrafçı esnaflarımız bu konuda anlayış beklediklerinide dile getirdiler.

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nafiz Çalışkaner de Fotoğraf esnaflarımızın sorunlarını çözümleri konusunda gerekli işlemleri yürüteceklerini ve ellerinden gelen tüm destekleri kendilerine vereceklerini dile getirdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.