banner461
banner195

Nevşehirli Şehit Emre Yıldırım Toprağa Verildi

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan piyade onbaşı Emre Yıldırım, memleketi Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba beldesi Paşalı köyünde düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.Cenazeye Enerji Bakanı Taner Yıldız,Nevşehir Milletvekilleri,Vali,Rektör,Kaymakam ve çok sayıda Devlet Erkanı da katıldı.

Nevşehirli Şehit Emre Yıldırım Toprağa Verildi
07 Eylül 2012 Cuma 17:59

banner143
Nevsehir Sehidi Emre Yıldırım
İlgili Galeriye Git
banner134

 Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan piyade onbaşı Emre Yıldırım, memleketi Nevşehir'in Avanos ilçesine bağlı Kalaba beldesi Paşalı köyünde düzenlenen askeri törenle toprağa verildi.

 ŞEHIT YILDIRIM, GÖZYAŞLARI IÇINDE TOPRAĞA VERILDI

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan piyade onbaşı Emre Yıldırım, memleketi Nevşehir'de askeri trenle toprağa verildi.

 

Askeri helikopterle Nevşehir İl Jandarma Alay Komutanlığı pistine getirilen Yıldırım'ın naaşı, cenaze aracına konularak konvoy eşliğinde Avanos ilçesinin Kalaba beldesine bağlı Paşalı köyündeki baba evinin önüne getirildi.

 

Baba Nuri Yıldırım, oğlunun cenazesini görmekte ısrar edince İl Müftü Yardımcısı Celalettin Altunkaya, defin sırasında görebileceğini söyleyerek, acılı babayı ikna etti.

 

Şehidin kız kardeşi Çınar Yıldırım ise cenaze aracına sarılarak, "Ben şehit kardeşiyim. Ağlamayacağım" dedi.

 

Anne Gülseren Yıldırım'ın güçlükle ayakta durabildiği ve kendisini teselli eden yanındaki kadın subaya zaman zaman sarıldığı görüldü.

 

Şehit onbaşı Emre Yıldırım'ın cenazesi, evinin önünden köy meydanına getirildi. Buradaki törene Yıldırım'ın ailesi ve yakınları, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Ak Parti Nevşehir milletvekilleri Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Avanos Kaymakamı Mustafa Eldivan ve vatandaşlar katıldı.

 

Müftü Öztürk'ün kıldırdığı cenaze namazından sonra şehit Emre Yıldırım'ın cenazesi, köy mezarlığında toprağa verildi.

 

Oğlunun tabutunun mezara indirilmesinde görev almak isteyen baba Nuri Yıldırım'ın fenalık geçirmesi üzerine Bakan Yıldız, ceketini çıkararak acılı babanın görevini üstlendi.Şehidin evine gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, baba Nuri Yıldırım’a başsağlığı dileğinde bulundu. Yıldırım ise Bakan Yıldız’a, “3 günlük asker şehit olur mu?” diyerek ağladı. Bakan Yıldız daha sonra köyün merkez camiinde kılınan cenaze namazına katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.