banner461
banner195

NTSO Hijyen Eğitimi Verecek

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2 Şubat 2015 tarihinde “Hijyen Eğitimi” verilecek.

NTSO Hijyen Eğitimi Verecek
14 Ocak 2015 Çarşamba 10:44

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından  2 Şubat 2015 tarihinde   Hijyen Eğitimi” verilecek. Konu  ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yapan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri  İ. Hakkı Aydoğan,  NTSO tarafından  geçtiğimiz yıl temmuz ve ağustos aylarında   toplam 439 kişiye verilen  hijyen eğitimlerinin yoğun talep doğrultusunda üçüncüsünün  Şubat ayında gerçekleştirileceğini belirterek, “5 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince;

Gıda üretim ve perakende iş yerlerinde, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışanlara yönelik hijyen eğitimi alınması zorunlu hale gelmiştir.

a) Gıda üretim ve perakende iş yerleri.

b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.

c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.

ç) Otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler, ve bu yerlerde görevli personelin bu yönetmeliğe göre hijyen eğitimi alması gerekiyor. Eğitime katılmak isteyenlerin Vergi levhası , SGK işe giriş belgesi(Çalışanlar için) ve Nüfus Cüzdan Fotokopileri ile birlikte 30 Ocak 2015 tarihine kadar Odamıza müracaat etmeleri gerekmektedir.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÇETİN MUHARRİR - 3 yıl önce
güzel bi̇r geli̇şme
facebook sayfamın sıkı takipçileri 24 kasım 2014'te yayınladığım "nevşehi̇r ki̇rden ki̇rtmi̇ş" başlıklı makalemi hatırlayacaktır. nevşehir ticaret ve sanayi odası o yazımda eleştirdiğim bazı hususlara çözüm olacak nitelikte "hijyen eğitimi" adı altında güzel bir uygulama başlatmış. uygulama kapsamında gıda üretim ve perakende iş yerleri, insani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler, otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerler, ve bu yerlerde görevli personele hijyen eğitimi verilecekmiş. düşünen, planlayan, uygulayan ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. beni hep olumsuz haber ve yorum yapmakla suçlayan arkadaşlar,bakınız güzel gelişmeleri de alkışlıyorum. keşke bu eğitim kapsamına taksi ve servis, dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma yapan firma yetkilileri ve sürücüleri de dahil edilseydi.