banner461
banner195

Ödenek Henüz Belli Olmadı

Bu yıl yayımlanan yeni bir genelge ile 35 yaş altı erkeklerin TYÇP’ da çalıştırılamayacağının da belirlendiğini kaydeden Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Temel, bu program dahilinde daha önce görev alan insanların her yıl bu programa dahil olacağım diye bir beklenti içerisinde bulunmasının yanlış olduğunu söyledi.

Ödenek Henüz Belli Olmadı
20 Eylül 2014 Cumartesi 18:13

banner143
banner134

 Ödenek Henüz Belli Olmadı

NEVŞEHİR(MHA) Bu yıl yayımlanan yeni bir genelge ile 35 yaş altı erkeklerin TYÇP’ da çalıştırılamayacağının da belirlendiğini kaydeden Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Temel, bu program dahilinde daha önce görev alan insanların her yıl bu programa dahil olacağım diye bir beklenti içerisinde bulunmasının yanlış olduğunu söyledi.

Program çerçevesinde geçtiğimiz yıl ilimiz genelinden 500 kişinin görevlendirildiğini ve 9 ay süreyle bu kişilere istihdam sağlandığını hatırlatan Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, “Toplum Yararına Çalışma Programına ilişkin tüm illere yeni bir ödenek yok. Geçen yıl da biz bu aylarda ödenek almıştık. Şu an için bu yıl toplum yararına çalışma programı çerçevesinde illere ne kadar ödenek aktarılacağı, ilimize ne kadar ödenek ayrılacağı konusunda bir bilgimiz yok. Geçtiğimiz yıl bu kapsamda 500 kişi çalıştırılmıştı ilimiz genelinde. Şu anlayış yanlış biz her dönem toplum yararına çalışma programında çalışacağız anlayışı tamamen yanlış. Bu programın asıl amacı işsizliğin yoğun olduğu dönemde işsizliği asgari seviyeye indirmektir. Geçen yıl 9 ay istihdam ettik bu programa dahil ettiğimiz insanlarımızı. Bizim amacımız en azından geçen yılki rakamları korumak olacak. Şu anda yönetmelik değişimi de oldu. Toplum yararına çalışma programı çerçevesinde erkeklerde 35 yaşı altı insanlarımızı çalıştıramayacağız. Geçen yıl böyle bir yaş ortalaması yoktu. Elimizden geldiği kadarıyla daha fazla ödenek almanın gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.