banner461
banner195

Ödeyemediği Düğün Fotoğraflarına 39 Yıl Sonra Kavuştu

Ankara'da emekli bir öğretmen, ücretini ödeyemediği için alamadığı düğün fotoğrafına 39 yıl sonra Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki bir fotoğrafçıda ulaştı.

Ödeyemediği Düğün Fotoğraflarına 39 Yıl Sonra Kavuştu
30 Nisan 2013 Salı 13:05

banner143
banner134

 61 Yaşındaki Leyla Doğan eşi Ertuğrul doğan ile 1974 yılında hayatlarını birleştirdi.Stüdyo çekimleriyle düğünlerini ölümsüzleştiren fotoğraflarıyla belgelemek adına fotoğraf çektirdiler ama 50 lira olan fotoğraf çekim bedelini ödeyemedikleri için Düğün Fotoğraflarınada alamamışladır.

" 39 Yıl sonra gelen mutluluk..."

Yıllar gelip geçti bir gün arkadaşları kendilerine ait düğün resimlerine Hacıbektaş ta bir fotoğrafçıda rast geldiklerini anlattıklarında şoke oldular.Bunun üzerine hemen ilk iş Hacıbektaş a bilet alıp bahsettiği fotoğrafçıya gelmek oldu.Burada bahse konu olan kendilerine ait düğün fotoğraflarını gördüklerinde ise göz yaşlarına hakim olamadılar.

 

Nevşehir in Hacıbektaş ilçesinde Fotoğrafçılık yapan Yakup Polat ise 1978 yılında askerden geldikten sonra bir meslektaşının iş yerini devraldığını söyledi.Bu fotoğrafada o zaman elime geçmişti bende 39 yıllık bir sır geçmişini bilmeden saklıyordum dedi.

 

Leyla ve Ertuğrul çiftleri 39 yıl sonrada olsa düğün fotoğraflarına ulaşmanın mutluluğu içinde Hacıbektaş ta ki Fotoğrafçıya 200 TL ödeyerek fotoğraflarını aldılar.

Not:Fotoğraf sembolize edilmiştir...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yakup polat - 4 yıl önce
ödeyemedi̇ği̇ düğün fotoğrafin'a_39 yil sonra kavuştu.haberi̇ne konu olan fotoğraf konuyla i̇lği̇li̇ orji̇nal fotoğraf olup.(semboli̇ze)olmadiğini i̇fade etmek i̇sti̇yorum.sayğilarimla yakup polat_hacibektaş/nevşehi̇r...