banner461
banner195

Osmanlılar Nevşehir’de…

Büyük Osmanlı Topluluğu Nevşehir Şubesi Kuruluyor.Nevşehir de kurulacak Dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Ahmet Daldiken, Büyük Osmanlı Topluluğu Nevşehir Şubesi derneği adına teşkilatlanma çalışmalarının başladığını ifade etti.

Osmanlılar Nevşehir’de…
25 Nisan 2013 Perşembe 13:28

banner143
banner134

 Daldiken açıklamasında; Enes Demir tarafından ilk Şubesi İstanbulda kurulan Büyükosmanlı Derneği hızla teşkilatlanıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Giresun, Kahramanmaraş, Bolu derken toplam şuana kadar 50 ilden sonra Derneğin şimdide Nevşehir de bir şubesinin kurulacağını belirtti.

 

Nevşehirli Ahmet Daldiken’in kurucu Başkanlığını üstlendiği derneğin kültürel ve eğitim dallarında çok çeşitli faaliyetlerinin yer aldığı bunlardan bir tanesininde 3 Ayda bir yayınlanan Osmanlı Mecmuası dergisi olduğunu belirtti.

Nevşehirli hemşerilerimizden bu konuda Ecdat yadigarı Osmanlı torunları olarak dergimize ve değerlerimize hak eden değerin gösterilmesini istedi.

 

Fibhaber.com Genel Yayın Müdürü Fikret Çapacı’yı ziyaret eden Daldiken derneğin çalışmaları hakkında şu bilgi verdi.

 

 

Osmanlının bilinmeyen yada yanlış aktarılan tarihini topluma doğru aktarımını sağlayarak hizmet etmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Daldiken memleketimizde Nevşehir li hemşerilerimizin ve tüm genlerimizin tarihini iyi bilmesi gerekir bizde bu yönde hizmet veremyi kendimize vazife edindik bu konuda destekleriniz için teşekkür ediyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
omer kara - 5 yıl önce
Ahmedim yurekten kutluyorum seni. Beraberde calismalarimuz olacak insaAllah
Avatar
omer kara - 5 yıl önce
Osmanlilar Geliyor Allah'in izniyle
Avatar
osmanlı - 5 yıl önce
ben olsam bu derneğe izin vermem koskoca imparatorluğun adı küçücük bir derneğe verilmesi bence osmanlıya hakarettir. osmanlı derneği değil osmanlı devleti kurulmalıdır.
Avatar
Rifat BAHADIR - 5 yıl önce
osmanlı nickli kardeşim, osmanlıyı adaletsiz gösterenler, islamcı değildir diyenler, türklükle alakası yok diyenler bizim proflarımız hocalarımız halkımızda onların yaptıkları reisi cumhurların osmanlıyı karalaması ve şanlı tarihimizi ayaklar altına alması koca osmanlıya hakaret olmadı rencide etmedi kanına bu dokunmadı da gerçekleri anlatan bir dernek küçük oldu bu mu dokundu ? unutmaki osmanlıda bir zamanlar beylikti yüzyıllar sonra imparatorluk oldu. herşey doğuştan büyük olmuyor malesef..
Avatar
A. Daldiken - 5 yıl önce @Rifat BAHADIR
Yorumları yeni gördüm. Ağzına sağlık kardeşim... Böylelerinin bir çıkarı menfaati yoksa böyle destek değil köstek olurlar işte. Sormalı bu sözde Osmanlı takma isimli arkadaşa aceba bu yolda ne yapmış ?