banner461
banner195

Özel Altınyıldız Kolejinde Gaziler Günü Etkinliği

19 Eylül “Gaziler Günü” dolayısıyla Altınyıldız İlköğretim Kurumu konferans salonunda Anma Etkinliği düzenlendi.

Özel Altınyıldız Kolejinde Gaziler Günü Etkinliği
19 Eylül 2013 Perşembe 14:41

banner143
banner134

 19 Eylül “Gaziler Günü” dolayısıyla Altınyıldız İlköğretim Kurumu konferans salonunda Anma Etkinliği düzenlenmiştir. Programımızı okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni hazırlamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve derstanlar yaratan tüm şehit ve gazilerimiz için saygı duruşuyla başlayan programımız Okul Müdürü Mehmet ERAVCI ve Sosyal Bilgiler öğretmenimiz Tamer Serdar GÖZÜM’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla devam etmiştir.

Daha sonra 4-B sınıfı öğrencilerinden Sedef TOK “Gazilerimize” adlı şiirini seslendirmiştir. Binlerce şehir ve gazimizin “Çanakkale Geçilmez” diyerek mücadele ettiği Çanakkale Savaşı’nın destanlaşan türküsünü 6-C sınıfından Yaren YERDELEN seslendirerek manevi duygularımızın daha da canlanmasını sağlamıştır. Programımız Efe KAHVECİ ve Nisa DİNKÇİ’nin andımızı okumasıyla sona ermiştir.

Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrasında şehitlik ve gazilik onuru vardır. Allah katında en önemli makamlardan biridir şehitlik ve gazilik. Her Türk de bu onurlara kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Bu uğurda yüreğini, canını ortaya koyar. Türk Milleti, bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşında “ Ya İstaklal, Ya Ölüm” diyerek vermiştir. Türk tarihi böylesi kahramanlık günleri ile doludur. Destanlar yaratan şehitler ve gaziler tek tek, birer birer onur abidemizdir.

Türk Milleti şehitleri ile nurlanmış gaziler ile onurlanmıştır. Tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

Programın hazırlanmasından ve sunumunda emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.