banner461
banner195

Paris’te Ateşlenen Fitne

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri nedeniyle basılması ve 12 kişinin öldürülmesi üzerine İslam ve terör kelimelerinin yan yana kullanılması İslam Dinine yapılan en büyük hakarettir.

Paris’te Ateşlenen Fitne
16 Ocak 2015 Cuma 20:51

banner143
banner134

 PARİS’TEN ATEŞLENEN FİTNE 

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürleri nedeniyle basılması ve 12 kişinin öldürülmesi üzerine İslam ve terör kelimelerinin yan yana kullanılması İslam Dinine yapılan en büyük hakarettir.

Bakara Suresi 208. Ayet "Ey iman edenler, hepiniz topluca "barış ve güvenliğe" (Silm’e, İslam’a) girin ve şeytanın adımlarını izlemeyin. Çünkü o, size apaçık bir düşmandır" demiştir. Ayette de görüldüğü gibi yüce dinimizin adı “Barış” kelimesinden gelmektedir. Buna rağmen İslam’ı terörle özleştirmeye çalışmak İslamafobi değil İslam düşmanlığıdır. Günümüzde İslam adına katliamlar yapmayı dini esaslarla açıklamaya çalışan kimi örgütler de İslam düşmanlığının körüklenmesi için taşeronluk yapmaktadırlar. 

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun yayınladığı karikatürler de “ifade özgürlüğü” “demokrasi” gibi kavramlarla açıklanamayacak hakaret içeren yayınlardır. Bu nedenle yaşanan olay Fransız demokrasinin sorunu olarak değerlendirilmeli, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e yapılan hakaretler sonucunda gerçekleşen olaylar tekrar İslam’a saldırmak için kullanılmamalıdır.

Charlie Hebdo’nun yaktığı ateş kendilerine yapılan saldırılarla körüklenmiştir. Paris’te yapılan yürüyüşe dünyanın dört bir yanını ateşe çeviren liderler de asıl terörün kendileri tarafından gerçekleştirildiğini gizleyerek, sözde demokrasi mesajı vermişlerdir.

Ülkemizde bulunan bazı yayın organları da Fransa’da yakılan fitne ateşini ülkemize taşımaya çalışmışlar, bazı mütedeyyin çevrelerde bu durumu demokrasi adına kabullenme meyline girmişlerdir. Yine bir kısım sözde dini referans aldığını beyan eden yayın organları da Hz. Muhammed’e yapılan hakareti protesto etmek adına Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etme yarışına girmişlerdir.

Ülkemizde ve dünyada Hz. Muhammed’e hakaret edenlerin terör örgütleri aracılığıyla değil devletler hukuku çerçevesinde cezalandırılmasından yanayız. İslam dini kimseye hakaret edilmesini tasvip etmez. Bu nedenle toplumda ayrılıkları körükleyecek, halkı birbirine düşman edecek uygulamalardan kaçınmak bütün kamuoyunun görevidir.

EĞİTİMCİ KAMU ÇALIŞANLARI SENDİKASI 

GENEL MERKEZİ

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Özcan Kılınç - 3 yıl önce
Anam,babam,canım sana fedadır ey Allah'ın rasülü.
Biz hiç hiç Charlie olmadık olmayacağız hepimiz Charlie yiz diyenlerin hep karşı safında bulunmaya gayret göstereceğiz.
Hayrul Beşer Alemlere Rahmet efendimize dil uzatanların,dil uzatanlara basın özgürlüğü adı altında destek çıkanların,son 10 yılda İslam coğrafyasında öldürülen 10milyondan fazla insan için birgün bile Doğu Türkistan birgün bile Filistin,Suriye,Irak,Arakan olmayanların,öldürülen onca Müslüman için sayfasını birgün bile karartmayıp efendimize hakaret eden 10 cehennem kütüğü için sayfarını karartanların iki dünyadada ellerimiz yakalarında olacaktır.
Biz terörü Suriye'de yaşadık hergün yüz yüz öldük.Kimyasal bombalar nefes alamadık son nefesini veren bebekleri izlerken tv lerde.Tüm sinir uçlarımız yandı ciğerlerimiz dağlandı Arakanda diri diri yakılan kardeşlerimizle.
Anlayacağınız ey insanlar biz hergün öldük hemde binler binler.Allah ve rasülüne savaş açanların ölümüne dökecek gözyaşımız yok bizim.
Bunu fırsat bilip fitneyi ülkemize taşımaya çalışan başta çamuriyet gastesi ve onun ismi lüzumsuz yazarlarını nefretle ve beddik mahallesinde öğrenip,günlük hayatımda pek kullanmadığım en galiz küfürlerimle kınıyorum.Selam ve Dua ile.
Avatar
polat - 3 yıl önce
Ekrem dumanlı denen alçak basın özgürlüğü diyo edepsiz pislik bumu cemaat
Avatar
polat - 3 yıl önce
Paralel hainler Papa kadar olamadı