banner461

Prof. Dr. Mehmet Soysaldı’nın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Soysaldı, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

banner15
Prof. Dr. Mehmet Soysaldı’nın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı
22 Mayıs 2020 Cuma 23:06

banner143
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Soysaldı, Ramazan Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Soysaldı mesajında; “Bir Ramazan-ı şerifi daha geride bıraktık. Bu ay içerisinde oruç tuttuk, teravih namazı kıldık, Kur’an okuduk ve hayır ve hasenatta bulunduk. Peygamberimizin dile getirdiği üzere, ‘bu ay, evveli rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş ayı idi.’ Bu ay ile inşallah rahmete nail olduk, Allah’ın mağfireti üzerimize sağanak sağanak indi ve Cehennemden kurtuluşumuzu gerçekleştirdik. Böyle bir mübarek ayın feyiz ve bereketiyle hayat bulduktan sonra bu bayrama sağlık ve sıhhat içinde kavuştuğumuz için Yüce Rabbimize sonsuz kez şükrediyor, O’nun habibi Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’e salat ve selam ediyorum.

Bayram, insan hayatında en nadide günlerinden biridir. Çünkü bayramda yüreğimiz sevinçle kıpır kıpır olur. Gönüllerimiz ise coşkun bir deniz gibidir. Yüce Rabbim yaşamış olduğumuz bu güzel tabloyu hayatımızın bütününe aktarmayı, birlik ve beraberlik içerisinde hayatımızı cennet haline getirmeyi hepimize nasip etsin.

Bayramlar, sosyal dayanışma ve barış şuurunun fertlere kuvvetle hâkim olduğu günlerdir. Birbirine dargın ve küskün olanların kucaklaşarak barıştığı, kin ve nefret duygularının sevgi ve hoşgörüye dönüştüğü, küçüklerin büyüklere saygı, büyüklerin küçüklere sevgi gösterdiği günlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün halkımızın Ramazan bayramını tebrik eder. Bu bayramın bütün insanlığa barış ve huzura ve insanlığın içine düştüğü Küresel Salgından kurtulup selamete erişmeye vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ!


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.