banner461
banner195

Rektör Kılıç : “ Hükümetimizin Takdiridir...“

Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç Nevşehir Üniversitesinin adının Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesi konusunda bir Basın Açıklaması gerçekleştirdi.

Rektör Kılıç : “ Hükümetimizin Takdiridir...“
02 Ekim 2013 Çarşamba 12:12

banner143
banner134

 Nevşehir Üniversitesinin adının Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak değiştirilmesi hükümetimizin takdiridir. Saygıyla karşılıyoruz.

         Üniversitemizin kurulduğu 17 Mayıs 2007 tarihinden bu yana üniversitemizi ve içinde bulunduğu şehri gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanıtmak için var gücümüzle çalıştık. Yeni adımızla bundan sonra da üniversitemizi tanıtmaya, bilim üretmeye ve geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz.

         Hacı Bektaş Veli Üniversitesi adının hayırlı olmasını dilerim.

        

 

Saygılarımla…

                                                                                                               Prof. Dr. Filiz KILIÇ

                                                                                   Nevşehir Üniversitesi Rektörü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fliz hanım - 5 yıl önce
teşekkürler filiz hanım sonuçta hacıbektaşta nevşehirin ilçesi büyük düşünürün evliyanın adını koymak gerçekten çok sevindirici bir haber nevşehirimi ze hayırlı olsun ben bir nevşehirli olarak çok sevindim hacıbektaş veli hazretleri için canımı veririm
Avatar
hatırlatayım - 5 yıl önce @fliz hanım
hacıbektaşı veli bu yılmı aklınıza geldi acaba 2007 de nerdeydiniz o zaman hacı bektaşı veli için caını vermeyi aklına getirmedinmi.
Avatar
İNSANLIK... - 5 yıl önce
siyasetçilerin oy düşüncesinden dolayi bazi şeyler akillarina geç gelir..keşke nevşehirli halkimiza danişsalardi yada referandum yapsalardi..gizli kapakli işler yapmaya çok merakli bu siyasetçiler ve bürokratlar...
Avatar
hacı bektaş veli - 5 yıl önce
hı bektaş veli anadolunun müslümanlaşmasında ve türkleşmesinde önemli bir horasan erenidir o sadece bir grubun değildir bütün müslümanların sevdiği saydığı kerametinden istifade ettiği bir islam mutasavvudur böyle bir ulu zatın adı üzerinden tartışmak çok ayıptır o ulu zata hakarettir hacı bektaş veli bütün müslümanlanların mürşididir bilmeden konuşanlar yanlış yapıyor bu topraklardan çıkan bu bulu zatla gurur duyalım anlamaya çalışalım
Avatar
abdullah harun - 5 yıl önce
üniversitemizin adı:
hacıbektaş'mı..?
hacı bektaş veli'mi..?
haci bektaş-i veli'mi..? bu nasıl yazılacak.manevi şahsiyetinden himmet istiyorsanız.. hacı bektaş-i veli üniversitesi yazında görelim sizi..bu tartışmayı da bırakın artık..
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 5 yıl önce @fliz hanım
nevşehirli asla öyle düşünmez.