banner461
banner195

SAYDES Nevşehir’de Kendini Tanıttı

Devletin sağlık kurumlarında çalışanların yardımlaşma sandığı olarak faaliyet gösteren Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı (SAYDES) Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelener ve Nevşehir deki Sağlık kurumları yöneticileri ile yine Sağlık sektörü Sendika temsilcileriyle Topuzluhan Restaurant ta düzenledikleri yemekli toplantıda bir araya gelerek kurumu tanıttı ve amaçlarını anlattılar.

SAYDES Nevşehir’de Kendini Tanıttı
04 Nisan 2013 Perşembe 19:39

banner143
SAYDES Nevşehir Şube Başkanlığı Toplantısı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, geçtiğimiz yıl Nevşehir de temsilcilik açarak hizmete girmesinin ardından çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Topuzluhan Restaurant ta Düzenlenen Yemekli toplantıda SAYDES i anlatan Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelener toplantıya gösterilen ilginin mutluluk verici olduğunu ve Nevşehir Sağlık Sektöründen gelen bu ilgi ile destekler bizleri daha da heycanlandırıyor dedi...

Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, geçtiğimiz yıl Nevşehir de temsilcilik açmıştı. Genel Başkanlığını aynı zamanda Kurucu Genel Başkan olan Kürşad Emre Öğretmek'in yaptığı SAYDES merkezinin Ankara olduğu belirtildi.

SAYDES Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelener, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Türkiye'deki en büyük ve en meşakkatli sektörlerden biri olan sağlık sisteminin böyle bir organizasyona sahip olmasının, kuşkusuz herkes açısından memnuniyet verici bir durum olduğunu söyleyerek,"Dolayısıyla bütün sağlık çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz. 2013 yılı Nisan ayından itibaren İlimiz Nevşehir genelinde çalışmalarımızı hızlandıracağız" dedi.

 

Öncelikli hedeflerinin, Nevşehir ve bağlı bütün ilçelerinde sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplayıp, 1 yıllık zaman içerisinde konukevine kavuşma olduğunu ifade eden SAYDES Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelener, Saydeskent Nevşehir projesinin ise, kapsamlı araştırmalar sonucu sağlık çalışanlarına sunmayı planladıklarını söyledi.

 

SAYDES'e üye olan sağlık çalışanlarının, kurum hizmetlerinden faydalanmaya başladıklarını belirten Tuzdelener daha sonra şöyle devam etti:

 

"Hemen her sektörün bir biriktirme ve yardım sandığı varken, ülkemizin en büyük ve önemli sektörü olan sağlık sektöründe böyle bir kurumun olmayışının, sağlık çalışanlarının üzüntüsüne neden oluyor. Bu zaruri ihtiyacı ve beklentileri karşılamak amacıyla 7 Mayıs 2010'da kurulan SAYDES, iki buçuk yıllık hizmet serüveninde bir çok başarının altına imza attı. Sektöründe ilk ve tek sandık olan genel kapsamlı biriktirme ve yardım sandığı SAYDES, tüm sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak ve sağlık çalışanlarına aile fertleri ile birlikte hizmet vermek üzere hedeflerini belirlemiştir. Henüz kuruluşunun 7. ayında Ankara'da ilk konukevini ve eğitim ve sosyal tesislerini açan kurumumuz, iki yıl içerisinde Adana ve Konya illerinde de üyelerin faydalanması için tesisler açmıştır."

 

Kurumun, üyeleri ve eşlerini 80 bin liralık ferdi kaza sigortası ile sigortaladığını belirten Tuzdelener "Dünyada ilk kez SAYDES tarafından geliştirilen proje ile uygulamaya sokulan Dava Destek Sigortası ile üyelerine dava açılması halinde davalarına maddi destek de sağlayan SAYDES, kuruluşunun 9. ayında üyelerinin çocuklarına dahi hizmet edecek olan eğitim biriminin temellerini atmıştır. Kurum kendi adı ile sağlık sektörünün sesi olmak amacıyla radyo kurmuş ve halen internet üzerinden yayın yapmaktadır. Kazanılan tecrübenin ardından web yayınını frekans yayınına dönüştürmeyi planlamaktadırlar. Gelecek planlamaları içerisinde, 10 yıl içinde her ile bir sosyal tesis kurmak olan SAYDES, diğer taraftan üyelerini konut sahibi yapmak için SAYDESKENT çalışmalarını başlatmış olup incelemelerini devam ettirmekte. Kurum ayrıca, üyeleri için tatil amaçlı yapı projeleri üzerinde çalışmakta. Gerçekleştirdiği işlerin sadece başlıklarını saydığımız SAYDES, artık Nevşehir İlimizde de sağlık çalışanlarına ve ailelerine hizmet sunacak" şeklinde ifadelere yer verdi.

SAYDES Nevşehir Şube Başkanı Hakkı Tuzdelener sandığın kuruluşundan bu tarafa yaşadığı gelişmeler ile ilgili bir bilgilendirme yaparak, amaçlarını anlattı. Tuzdelener Sağlık çalışanlarını Sendika siyasi parti gibi hiçbir sınıf ve farklılıklara girmeden bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini ve tüm sağlık sektörü çalışanlarına güzel hizmetler sunmayı hedeflediklerini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HAKKI TUZDELENER - 5 yıl önce
bu güzel birlik ve beraberlik tablosunun oluşmasinda bizlere destek veren tüm sbaşkanlarimiza yöneticilerimize ve siz değerli basin mensuplarina şükranlarimi sunarim.bu tablo türkiyenin hiç bir ilinde kolay bir araya gelen oluşan bir tablo değil..bu açidan ayrica gururluyuz.herkese tekrar sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.desteklerinden dolayi temsilci arkadaşlarima ayrica teşekkür ediyorum.saygilarimla
Avatar
celal seçkin - 5 yıl önce
hakkı başkanım güzel bir tanıtım olmuş saydes elazığ olarak bizde tanıtım için gerekli çalışmalarımızı yaparak hedeflerimizi daha ileri taşıyacağız.
Avatar
AYDIN ERDOĞAN - 5 yıl önce
değerli hakkı başkan nevşehir'de yapmış olduğun çalışma diğer illerede örnek gösterilecek bir çalışmadır.emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum yolunuz açık olsun.başarılar
Avatar
Hüseyin ŞİRİN - 5 yıl önce
hakki abi yapmiş olduğun bu kapsamli çalişmadan dolayi tebrik eder başarilarinin devamini dilerim. inşallah yakın zamanda tesislerinede kavuşarak bu başarini taçlandirirsin. allah yar ve yardimcin olsun saydes her yerde her zaman farkliliğini gösterecektir.