banner461
banner195

SGK’dan Yapılandırma Çağrısı

Sosyal Güvenlik Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından bazı Alacakların yeniden yapılandırılmasına Dair kanunun resmi gazetede yayınlandığı belirtildi.

 SGK’dan Yapılandırma Çağrısı
16 Ocak 2015 Cuma 14:42

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Sosyal Güvenlik Kurumu Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından bazı Alacakların yeniden yapılandırılmasına Dair kanunun resmi gazetede yayınlandığı belirtildi.


Yapılan açıklamada; “6552 Sayılı Kanun ile Bazı Alacakların yeniden yapılandırılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete de yayımlanmıştır. Kurumumuzun taraf olduğu dava ve icra takiplerine ilişkin alacakları ile Sigortalılarımızın prim borçlarına ait yapılandırılması işlemleri devam etmektedir. İşverenlerimiz ve sigortalılarımızın borçlarının yapılandırılması işlemleri günü gününe yapılmaktadır. Bugüne kadar 4 bine yakın vatandaşımız yapılandırma talebinde bulunmuş, başvuruların tamamı sonuçlandırılmıştır. İcra servisimiz de takipte olan 89 milyar İşveren borcundan 46 milyarı yapılandırılmıştır. Sigortalılarımızdan emekliliği hak edip  ancak prim borçları nedeniyle aylık taleplerinde bulunamayanlar için ise Halk bank ile yapılan Protokol  çerçevesinde banka kredisi sağlanarak borç kapatılabilecektir. Yapılandırma işlemi bakanlar kurulu kararıyla 1 ay uzatılmış olup hemşerilerimizden son günlerde yoğunluğun artacağı hatırlatarak İl Müdürlüğümüz  ve  Kozaklı, Avanos ve Ürgüp te  bulunan Sosyal Güvenlik Merkezlerine müracaat etmelerini rica ederim.” denildi..

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.