banner461
banner195

Spor Engel Tanımaz

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat Ayında Nevşehir Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde başlatılan "Hentbol İle Engelsiz Bir Hayat Projesi" sona erdi.

Spor Engel Tanımaz
31 Mart 2014 Pazartesi 16:39

banner143
banner134

 SPOR ENGEL TANIMAZ

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü tarafından düzenlenen Şubat Ayında Nevşehir Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde başlatılan  "Hentbol İle Engelsiz Bir Hayat Projesi" sona erdi.
Proje, engelli sporculara Hentbol Branşını eğlendirmek, sevdirmek ve öğretmeyi amaçladı ve amacına ulaştı. 15 sporcuyla haftada bir gün devam eden proje kapsamında çocuklar kimi zaman hentbol kimi zaman basketbol oynayarak keyifli vakitler geçirdi. Ayrıca proje kapsamında sporculara lisans çıkartıldı.
Projenin son günü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer'inde katılımıyla engelli sporcularla küçük bir şenlik yapıldı. Ünlüer "Engelli çocuklarımızın spor yapamamasındaki engellerin sebebi bedensel engelleri değildir. Yeter ki biz yöneticiler engelli çocuklarımıza yeteri kadar eğilebilelim, zamanında yönlendirebilelim, uygun biçimde eğitebilelim bu sürecin sonucunda sporun hiçbir şekilde engel tanımadığı görülecektir, proje kapsamında emeği geçen herkese teşekkür ederim  dedi."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.