banner461
banner195

Tanrıver; “Gazilerimizin kahramanlıkları hafızalardan hiçbir zaman silinmeyecek”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, ülkenin bağımsızlığı, vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna üstün fedakarlık gösteren gazilerin kahramanlıklarının hafızalardan hiçbir zaman silinmeyeceğini söyledi.

Tanrıver; “Gazilerimizin kahramanlıkları hafızalardan hiçbir zaman silinmeyecek”
18 Eylül 2014 Perşembe 12:47

banner143
banner134

 AK PARTİ İL BAŞKANI TANRIVER;

“GAZİLERİMİZİN KAHRAMANLIKLARI HAFIZALARDAN HİÇBİR ZAMAN SİLİNMEYECEK”

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, ülkenin bağımsızlığı, vatanının bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin korunması uğruna üstün fedakarlık gösteren gazilerin kahramanlıklarının hafızalardan hiçbir zaman silinmeyeceğini söyledi.

19 Eylül Şehitler ve Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti İl Başkanı Tanrıver, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi gazileri minnet ve saygıyla selamladığını ifade etti.

Tanrıver’in  mesajı  şöyle;

“Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilmiş, bugünlere kadar ulaşılmıştır. Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Aziz milletimizin Atatürk'e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi 'Gaziler Günü' olarak kabul edilmiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir. Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü korumak için canları pahasına cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. İstiklal Mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi' unvanı verilişinin yıldönümü vesilesiyle, şanlı tarihimizin mimarları olan tüm şehitlerimizi, tüm gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyor, hayatta kalan gazilerimize uzun ömürler diler saygılarımı sunuyorum.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.