banner461
banner195

Taskobirlik Üretimine Yeniden Başladı…

Çeşitli sebeplerle Geçtiğimiz yıllarda kapanmak zorunda kalan Nar kasabası sınırları içinde yer alan Taskobirlik Fabrikası, atıl durumda iken Yine Nevşehir’in genç girişimcileri Mehmet Armağan ve Kenan Ağırtaş ortaklığında hayat buldu.

Taskobirlik Üretimine Yeniden Başladı…
11 Eylül 2012 Salı 17:32

banner143
Taskobirlik Nevşehir
İlgili Galeriye Git
banner134

 Çeşitli sebeplerle Geçtiğimiz yıllarda kapanmak zorunda kalan Nar kasabası sınırları içinde yer alan Taskobirlik Fabrikası, atıl durumda iken Yine Nevşehir’in genç girişimcileri Mehmet Armağan ve Kenan Ağırtaş ortaklığında hayat buldu.

İş yeri İşletmecilerinden Mehmet Armağan FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamalarında İş Ortağım Kenan Ağırtaş ile birlikte el ele vererek bir süredir kapalı durumda hizmet dışı kalan Taskobirliğin yeniden işlevliğini kazanması için başlattığımız girişimler sonunda Nevşehir’imizle özleşen NESU Meyva sularını yeniden üretimine başlamış bulunuyoruz dedi.

Lezzet katmak için varız ve sofranızdaki kahramanlar sloganı ile olarak üretimine başladığımız Nevşehir Taskobirlik ürünleri sirke ve meyve suyu olarak iki ayrı kategoride üretiliyor.

Nevşehir halkından NESU Meyva sularına ve Nevşehir Taskobirlik Sirkelerine sahip çıkmalarını özellikle kendi bağımızdan ürettiğimiz ürünleri tüketmelerini ve bu bilinçte olmalarını beklediklerini dile getirdi.

Taskobirlik İşletmesinde Türk Gıda kodeksine uygun olarak hiçbir katkı maddesi içermeden, tamamen doğal yöntemlerle üretim yapılan “Taskobirlik Üzüm Sirkesi” ve NESU Meyve suları Nevşehir Yöresi kadar tüm Türkiye'de de tercih edilen bir markaya ulaştığının altını çizen Armağan, Nevşehir halkının önemli geçim kaynaklarından birisi olan üzümü, Taskobirlik olarak alıp, sirke üreterek değerlendirdiklerini söyledi.

Üzüm, kayısı ve elma sularının yanında Sirke üretimi ile yıllarca bölgemizi tarım ürünlerinin değerlendirildiği en önemli kurumlardan biri haline gelen TASKOBİRLİK’in yeniden faaliyete geçirilmesi üzüm üreticilerinin ürünlerinin sadece TEKEL tarafından değil rekabet ortamında değerlendirilmesi anlamına da geliyor.

Armağan yaptığı açıklamasında, Bu vesile ile unutmadan geçemeyeceğim.Bizlere bu konuda destek veren başta Nar Belediye Başkanı Ali Erdoğmuş ve Nevşehir Milletvekillerimiz Ebubekir Gizligider, Erdal Feralan ve Murat Göktürk’e de teşekkür ediyoruz dediler.

SON SÖZ/FİB Haber-Nevşehir’in öz değerlerine sahip çıkıp bu anlamda kentimizle markalaşan bir değer yaratma açısından genç yatırımcı hemşerilerimiz Mehmet Armağan ve Kenan Ağırtaş’a ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah yolunuz açık işinizi gücünüzü rast getirsin.Nevşehirli iş Adamları Odalar Basın kısaca seçilmiş atanmışlarla ve vatandaşlar olarak bu konuda üzerimize düşen her türlü desteği vermemiz gerektiğinin de altını çizmek istiyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
suat Üzümlü - 4 yıl önce
Izmirden istanbul daki ilgililere mail attım kimse geri donmedi direkt size yazmak istedim izmirde aramadığım market yok ama malesef nesu markasını bulamiyoruz manisada bir markette buldum sonrasi malum yine yok.. benim mail suatuz35@gmail.com cep 0536 2571575