banner461
banner195

Tayvan Büyükelçisi Chen NTSO’da…

Tayvan’ın Ankara Büyükelçisi James C.H.Chen ve eşi Maria Peng Chen, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. NTSO Yönetim Kurulu M. Ali Öbekli ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Tayvan Büyükelçisi Chen, doğal ve tarihi değerleri ile bir dünya harikası konumundaki bölgeye hayran kaldıklarını belirtti.

Tayvan Büyükelçisi Chen NTSO’da…
23 Mart 2013 Cumartesi 20:03

banner143
banner134

 NTSO Yönetim Kurulu Üyeleri M. İrfan Karaca, Yüksel Babaoğlu, Necdet Civelek ve Genel Sekreter İ. Hakkı Aydoğan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Tayvan Büyükelçisi Chen ve eşini Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir’de görmekten dolayı büyük bir mutluluk duyduklatını söyleyen M. Ali Öbekli, il ekonomisi hakkında bilgiler aktararak, başta turizm olmak üzere tarım, sanayi ve madencilik sektörü hakkında bilgiler aktardı ve Tayvanlı işadamları ile Oda üyelerinin karşılıklı ticari ilişkiler içerisinde girmelerine yönelik çalışmaları en kısa sürede başlatacaklarını söyledi.

 

Büyükelçi Chen’in Tayvan’ın yılda 9 milyon kişilik dış turizm potansiyeline sahip olduğunu belirtmesi üzerine yapılan görüşmelerde, 2014 yılının Tayvan’da “Kapadokya Yılı” olarak ilan edilmesini sağlamak amacıyla karşılıklı işbirliği içerisine girilmesi konusunda mutabakata varıldı.

 

NTSO Başkan Vekili M. Ali Öbekli, Oda üyelerinin dış ülkelerle ticaretini geliştirmelerini, Oda üyelerinin dış ülkelerdeki sektörel fuarlara etkin bir şekilde katılımlarını sağlamak amacıyla önümüzdeki dönem içerisinde Oda bünyesinde yeni bir birim oluşturacaklarını söyledi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehırden baskan istiyoruz - 5 yıl önce
arif bey nerde gene
Avatar
GÖREVİNİN BAŞINDA BAŞKAN İSTİYORUZ. - 5 yıl önce
işte tam yetkililer orda olmayınca bu yatırımcılarda başka illere gidiyor görevinin başında olcak memleketine yatırım yaptırcak ama yok yok hep biryerlerde
Avatar
Nevsehirli - 5 yıl önce
arif bey isveç'te heyetle...ama ekibi burada