banner461
banner195

TKDK'dan Kapadokya Turizmine 11 Milyon Lira Destek

(TKDK) Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Nevşehir İl Koordinatörlüğü, Kapadokya'da turizm sektöründeki yatırımcılara 11 milyon liralık hibe desteği sağlıyor.

TKDK'dan Kapadokya Turizmine 11 Milyon Lira Destek
13 Ekim 2015 Salı 22:36

banner143
banner134
 (TKDK)  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Nevşehir İl Koordinatörlüğü, Kapadokya'da turizm sektöründeki yatırımcılara 11 milyon liralık hibe desteği sağlıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan TKDK Nevşehir İl Koordünatörü Murat Asiltürk, Nevşehir'in kırsal turizm için çok uygun bir coğrafyaya ve alana sahip olduğunu söyledi. Asiltürk , Turizme de desteklerinin devam ettiğini , projelerin tamamlandığında Avrupa Birliği standartlarında tesislerin oluşmasına katkı sağlanacağını ifade etti.

TKDK Nevşehir İl Koordünatörü Murat Asiltürk,TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü çağrı dönemlerinde proje sunan ve projeleri incelemeler sonucunda uygun bulunan 35 girişimci ile kırsal turizm yatırım sözleşmesi imzalandığını belirtti. 

Asiltürk ,sözleşmeleri  imzalanan bu projelerin 30'u konaklama tesisi, 5'i ise restorant yatırımıdır. 35 yatırımın 18'i Göreme Beldesi'nde, 6'sı Uçhisar Beldesi, 3'ü Avanos, 3'ü Ürgüp, 2'si Mustafapaşa köyü, 2'si Ortahisar Beldesi ve 1'i ise Göre Beldesi'nde gerçekleştirilmekte" dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.