banner461
banner195

TÜİK ile NTB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü ile Nevşehir Ticaret Borsası arasında ''Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü'' imzalandı.

TÜİK ile NTB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
29 Ocak 2014 Çarşamba 16:48

banner143
TÜİK ile NTB Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
İlgili Galeriye Git
banner134

TUİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü ile Nevşehir Ticaret Borsası arasında istatistiklerin iyileştirilmesi ve kalitesinin artırılmasına yönelik işbirliği ve yardımlaşma protokolü imzalandı.

İmza törenine Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş,Meclis Başkanı Aydın Karayılan,Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri,Borsa Genel Sekreteri Uğur Aydoğan ile TUİK Nevşehir Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş katıldılar...

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş, makamında yaptığı konuşmada protokolün amacının Nevşehir Ticaret Borsası üyelerinin TÜİK'ten verimli şeklide yararlanmasının olduğunu belirterek protokolün faydalı olmasını diledi.

TUİK Nevşehir Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş da Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız ve uluslararası standartlara uygun istatistikler üretilmesi ve Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı'nca bu yıldan itibaren işyeri bazındaki araştırmaların sadece internet üzerinden geliştirilen uygulamalar ile yürütülmesi kararının uygulaması aşamasında sıkıntı yaşanmaması amacıyla bu protokolü gerçekleştirdiklerini kaydetti.

TUİK Nevşehir Bölge Müdürü Karakuş, adı geçen bu işbirliğinin amacını şu maddelerle ifade etti;

“ Resmi İstatistik Programı çerçevesinde, ilgili kurumlarda işbirliği ve koordinasyon sağlanarak belirli hedef ve planlamaları yaparken daha sağlıklı verilere sahip olabilmek ve bu veriler ışığında daha sağlıklı ve kaliteli hizmet sunabilmek.” 

 İş ve Tarım İstatistiklerinin hazırlanması süreci ile ilgili gerekli personel eğitimlerinin yapılacağını söyleyen TUİK Nevşehir Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş, Borsaya istatistiki çalışmalarla ilgili olarak her türlü teknik desteği verileceğini de belirtti.

 TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü ve Nevşehir Ticaret Borsası tarafından yürütecek istatistiki faaliyetlerde karşılıklı işbirliği ve yardımlaşmanın esaslarını belirlediklerini söylediler. 

 TUİK Nevşehir Bölge Müdürü Üzeyir Karakuş ve Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş yapılan bu işbirliğinden memnuniyetlerini bildirerek Nevşehir’e hayırlı ve uğurlu olmasını dilediler. 

Konuşmaların ardından "Kurumlar Arası İşbirliği Protokolü" imzalandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.