banner461
banner195

TÜİK’ten GMYO Ziyareti

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Çalışanları, Gülşehir Meslek Yüksekokulu Akademisyenleri ve Öğrencileri ile Buluştu.

 TÜİK’ten GMYO Ziyareti
03 Mayıs 2014 Cumartesi 11:19

banner143
banner134

 TÜİK’ten GMYO Ziyareti

NEVŞEHİR(MHA) TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Çalışanları, Gülşehir Meslek Yüksekokulu Akademisyenleri ve Öğrencileri ile Buluştu.

Türkiye İstatistik Gününde, Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü çalışanları Gülşehir Meslek Yüksekokulunu ziyarette bulundu. TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü çalışanlarından Ekonomik Araştırmalar Grup Sorumlusu Muammer Kubaloğlu, Sosyal Araştırmalar Grup Sorumlusu Yunus Öz ve Hane halkı İşgücü İstatistikleri Takım Sorumlusu Gaye Mat Çelik 25 Nisan 2014 günü gerçekleştirdikleri ziyarette kurumun çalışmalarını aktardı.

Gülşehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Aracı, akademik personel ve öğrencilerin katıldığı toplantıda konuşmacılar, TÜİK’in kuruluş yıldönümü amacıyla kurumu tanıtarak, kurum tarafından yayınlanan işsizlik oranı ve tüketici fiyatları endeksi (enflasyon) anahtar göstergelerinden bahsettiler.  TÜİK tarafından yayınlanan sonuçların nasıl doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini de belirten TÜİK yetkilileri, öğrenciler tarafından yöneltilen soruları yanıtladı.

Bilgilendirme toplantısı sonunda Ekonomik Araştırmalar Grup Sorumlusu Muammer Kubaloğlu, desteklerinden dolayı Gülşehir Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehtap Aracı’ya teşekkürlerini iletti. TÜİK’in verilerinin öğrenciler ve bilimsel araştırmalar yapan akademisyenler için faydalı olduğunu belirten Yrd. Doç Dr. Mehtap Aracı güncellenen bilgilerin düzenli olarak aktarılmasının önemini belirtti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.