banner461
banner195

Turçev Turizm ve Kültür Bakanını Göreve Davet Ediyor

Turçev Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu üyesi Gazeteci İlter Sağırsoy, Kapadokya bölgesindeki imar katliamlarının durdurulması için ilgili bakanlıkları duyarlı olmaya ve bu manada incelemeler yapmak üzere göreve davet etti.

Turçev Turizm ve Kültür Bakanını Göreve Davet Ediyor
07 Eylül 2013 Cumartesi 10:33

banner143
banner134

 Bölgede, peri bacalarının dibine turisttik tesislerin yapıldığını ve yapılmaya devam edildiğini kaydeden gazeteci ve Turçev yönetim kurulu üyesi İlter Sağırsoy,Kapadokya bölgesinde yaptığı incelemeler sonrasında şunları söyledi :

“Öncelikli olarak şunu açıklıkla söyleyebiliriz ki, bölge koruma kurulu diye bir kurulun insafına terk edilmiş, yıllardır burada yönetici olanların bu sürede verdikleri birbiriyle tezat o kadar kararlar var ki, bakanlık neden bunları incelemez anlaşılır gibi değil. Kentsel sit alanı diye bir yasal kılıf uydurulmuş ve bunun sayesinde Kapadokya resmen katledilmiş ve katledilmeye devam ediliyor. Sermaye sahibi  kentsel sit alanı olarak tanımlanan her yere neredeyse beton yığınlarını çakmış. Ve işin garibi ne bölge belediye başkanları ne de milletvekilleri hatta valileri bile bugüne kadar tek kelime edip itirazda bulunmamışlar aksine buralardaki tesislerden yararlanmışlar. Turizm ve Kültür Bakanlığının biran önce resen bölgede inceleme ve araştırma yaptırmalı ama güvenilen bir ekiple yapılmalı bu iş. Çünkü bölgede rant çok büyük. Kibrit kutusu gibi eski taş evler yüzbinler liraya alınıp satılıyor kaldı ki oteller ve benzeri tesisler…  Buradan açıkca sesleniyoruz, Sayın Turizm ve Kültür Bakanımızı bölgeye birlikte incelemeler yapmak üzere davet ediyoruz. Bizimle veya bizsiz bir an önce sayın bakanın bölgeye gelerek buradaki yapılmış ve yapılmaya devam eden talanı görmeli.Eminim ki vatansever ve turizmci biri olarak bu talanlara ve kılıfına uydurularak yapılan yağmaya dur diyecektir. Yoksa bilemedeniz 10-15 yıl sonra bölgede peri bacası kalmaz daha şimdiden bunların dibine ve hatta üstüne inşaatlar yapılmış yapılmaya devam ediliyor. Yazıktır günahtır.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uçhisarlı - 5 yıl önce
sayın ilter bey uçhisarda bir tarih yok ediliyor.ne o adamlar belediyeden izin almış yapaıyorlarmış lütfen ilgilenin halkın elinden birşeyler gelmiyor.başkan utandıralamadı yani utanmadı yüzü kızarmadan hala kurul izin verdi neyapayım diyor.sizler bakana bu konuyu taşıyın.resmen güvercinlikler yıkıldı.sizler sahip çıkın lütfen
Avatar
göremeli - 5 yıl önce
bazı yetkililerde ses çıkarmıyorlar onlaradamı pay var acaba düşündürücü beni̇m düşüncem ama bi̇ gari̇ban taş üzeri̇ne taş koysa yada bi̇r çi̇vi̇ çaksa haydi̇ hapus hane şebeke oyununu iyi̇ oynadi
Avatar
ürgüplü - 5 yıl önce
garibanlık işte bu dünyada kılıfına uyduruyorlar yüzlerce hapis yatanlar oldu suçları develerde güler benim akrabam evinin taşı aşınmıştı ve bir kaç tanesini değiştirdi 8 ay hapis yattı sonra başkasına sattı gelin görün ne hale getirdiler vay sizler yatamazsınız hani sit alanıydı hani doğa korunuyor böylemi teşekurler zamana bakalım ne olacak...........
Avatar
Bayram Ulkat - 5 yıl önce
belliki uzun menzil ağır toplar var işin içinde. gazeteci olarak sizler bunların kim olduklarını gayet iyi bilirsiniz. lütfen sıkı tutun bu konuyu.
Avatar
Yorumcu - 5 yıl önce
uçhisardaki işin müsebbibi yegene tek sorumlusu belediye başkanıdır.kurul nedirki? kurul izin verebilir amaa kuruldan izini alan şahış mutlaka belediyeden de izin alacakkkkkkk. belediye izin vermezsee kişi nasıll şirkatt nasıll inşaattaa başlayacakk, şimdi uçhisarr belediyesii tamm birr sıkandal.adettaa veleybol topuu oynarr gibii kendine yükk gelincce bii başkasınnaa atıyoorr. tekk sorumluu uçhisarr belediyesidirrrrr.