banner461
banner195

Turiste otelde cinsel saldırı iddiası

Fas uyruklu 22 yaşındaki M.M., kaldığı otelde cinsel saldırı girişimi ve şiddete maruz kaldığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Turiste otelde cinsel saldırı iddiası
12 Mart 2014 Çarşamba 17:09

banner143
banner134

 Antalya'da Fas uyruklu 22 yaşındaki M.M., kaldığı otelde cinsel saldırı girişimi ve şiddete maruz kaldığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Babasının otelinde çalışan 31 yaşındaki C.İ., bu şikayet üzerine 77 gün tutuklu kaldı...
İddiaya göre üniversite öğrencisi M.M., Akdeniz Üniversitesi’nde öğrenci bir arkadaşının vasıtasıyla 20 Ekim 2013 günü turistik amaçlı Antalya’ya geldi. Pasaportun bulunduğu çantasını kaybeden ve uçakta tanıştığı bir Türk vatandaşının yardımıyla yeniden pasaport çıkarmaya çalışan M.M., Konyaaltı İlçesi’ndeki Altınkum Mahallesi’nde bulunan bir otele geldi. Olay gecesi otel sahibinin oğlu C.İ., genç kızı yemeğe çağırdı, ardından ağabeyi C.İ. ve onun kız arkadaşının katılacağı bir eğlenceye gideceğini belirterek davet etti.

 
SALDIRI VE ŞİDDET İDDİASI
 
M.M., poliste verdiği ifadesinde, C.İ.’nin çok alkol aldığını, sabaha karşı otele geldiklerini, kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girmek isteyerek şiddet uyguladığını öne sürdü. Odasına çıkıp kapıyı kilitlediğini, C.İ.’nin kapıyı kırdığını iddia eden M.M., olay gecesini şöyle anlattı:
 
"Yüzüme tokat atıp beni yatağa iterek, benimle cinsel ilişkiye girmek istedi. Yine reddedince kafamdan, omzumdan ve vücudumun çeşitli yerlerinden ısırdı. Çığlıklarım ve gürültü üzerine odaya C.İ.’nin ağabeyi girdi, kardeşine engel olamayanca elektrikli şok cihazı ile onu etkisiz hale getirdi. Bana da ’Çıkabilirsin’ dedi. Sonra C.İ.’nin ağabeyi ve sevgilisi, beni otelin karşısındaki apartmana götürüp pansuman yaptı. Sabaha kadar bekledikten sonra, C.İ.’nin babası bana başka bir oda verdi. Beni otele yerleştiren Türk arkadaş geldiğinde halimi gördü, otel sahipleri ile tartıştı" dedi.
 
ADLİ TIP TESPİTLERİ
 
Genç kızın muayenesinde vücudundaki yaralar ve morluklar Adli Tıp Kurumu tarafından belirlendi. Polis de sözkonusu odanın kapı kolunda ve damak bölümünde eğilme olduğuna, vida ile tutturulduğuna dair görgü tespit tutanağı düzenledi. 
 
ŞÜPHELİ İDDİALARI YALANLADI
 
Gözaltına alınan C.İ. ise hakkındaki suçlamaları reddetti. 13 Aralık 2013’te tutuklanan C.İ. polis ifadesinde, 2-3 gün önce tanıştığı genç kızla birlikte bara gittiklerini, döndüklerinde yüksek sesle müzik dinleyip şarkı söylediğini, uyardığını, odasına gittiğini söyledi. 
 
C.İ., "Sabah saat 04.00’te yine yüksek sesle müzik dinleyerek şarkı söyleyince, yukarı çıkıp uyardım. Yüzüme parfüm sıktı. Parfüm şişesini de cama fırlattı, camı kırdı. İngilizce olarak bana küfür etti. Ben de suratını elimle tuttum ve onu yatağa doğru iteledim. Fakat herhangi bir ilişki teklifim olmamıştır. Kardeşim ve sevgilisi geldi, kızı alıp bizim eve götürdüler" dedi. Poliste C.İ.’nin kardeşi ve onun kız arkadaşı da kendisini destekleyen ifadeler verdi.
 
MAHKEME FAS’TA İFADE ALINMASINI İSTEDİ
 
6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, duruşmaya Fas uyruklu M.M. veya onu temsil eden bir avukat katılmadı. Suçlamaları reddeden ve iftiraya uğradığını öne süren tutuklu sanık C.İ. ve avukatı Yasemin Sönmez duruşmada hazır bulundu. Avukat Sönmez, olay gecesine ait barda çekilen C.İ. ve M.M.’nin birlikte yer aldığı fotoğrafları mahkemeye delil olarak sundu.
 
Mahkeme Başkanı Tuncay Özmen’in "Bu kadın niye senden şikayetçi olsun? Ne diye böyle bir iftira atsın" şeklindeki sorularına C.İ., "Bu kızı bizim otele getiren bir Türk vardı. Bana kızmış, beni kıskanmış olabilir. O yaptırmıştır" yanıtını verdi.
 
Mahkeme Başkanı, Adalet Bakanlığı Dış İlişkileri aracılığı ile Fas devletine bir yazı gönderilerek, M.M.’nin ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi. Söz konusu yazının ve cevabının gelme süresinin uzun olabileceğini göz önünde bulunduran mahkeme, 77 gün hapis yatan C.İ.’yi 28 Şubat 2014’te, her pazartesi en yakın karakola imza vermesi koşuluyla tutuksuz yargılamak üzere tahliye etti.

Kaynak:http://www.haberinbizden.com/gundem/turiste-otelde-cinsel-saldiri-iddiasi-h35067.html
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.