banner461
banner195

Türk Sağlık-Sen’den Bildiriye İmza Verin Çağrısı

Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, Vatansever Türk Aydınları Bildirisini desteklediğini açıkladı. Tüm Akademisyenlerin, Şubelerin Ve Üyelerin Bildiriyi Duyurmalarını istedi.

Türk Sağlık-Sen’den Bildiriye İmza Verin Çağrısı
16 Ocak 2016 Cumartesi 13:21

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, Vatansever Türk Aydınları Bildirisini desteklediğini açıkladı. Tüm Akademisyenlerin, Şubelerin Ve Üyelerin Bildiriyi Duyurmalarını istedi.

Bildiriye İmzalarıyla Destek Vermek İsteyen Akademisyenler İmza Verebilirler. Bildiriye Akademik Kadrolar, Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri, Araştırma Görevlileri, Doktor Ve Doktora Öğrencileri İmza Verebilirler.

Söz konusu bildiride; “Türk milleti ve devleti, tarihimizdeki en ağır saldırılardan biriyle yüz yüzedir. Türk milletinin birliğini ve Türk devletinin bekasını yürekten savunanların, çözülmeye yol açacağını ikaz ve ihtar ettiği “Çözüm Süreci' boyunca şımartılan PKK terör örgütü, şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstererek milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuyor. Gün geçmiyor ki, Anadolu'daki sıvasız evlere şehadet haberlerinin ateşi düşmesin. Milletçe her gün kurşunlanıyor, her gün katlediliyoruz. Ancak saldırılar yalnızca güvenlik güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın tertemiz sinelerini hedef almıyor; eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber edilen propaganda çarkı, yalanlarını pervasızca kusuyor. Akademik unvanlarını Türk milleti ve devletine duydukları ideolojik kinin paravanı haline getiren kesimlerin yayınladığı örgüt bildirisi, bu taarruzun daha da hız kazanarak devam edeceğini gösteriyor. İçinde tek doğru cümle bulunmayan iftira manifestosu, üniversite tarihimize sürülmüş kapkaranlık bir lekedir. Bu zevatlar arasında yer alan bazı kişilerin daha düne kadar, sözde çözüm sürecinde devleti yönetenlerin aklına danıştıkları 'Akil' kişiler oluşu da bir ibret vesikası olarak tarihe geçecektir. "Barış" gibi ilkeleri, terörü mazur ve meşru göstermek arzusuyla kirli namlulara sürenler, öncelikle insanlığın ulvi değerlerini katlediyorlar. Türk aydınları olarak terör örgütü ve işbirlikçilerinin hain saldırılarını lanetliyor, bölge halkının refah ve huzurunu temin ile ülkemizin birlik ve beraberliğini korumak için hukukun çizdiği çerçevede azami hassasiyetle yürütülen mücadeleyi desteklediğimizi ilan ediyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki, teröre karşı milletçe yürek yüreğe sergileyeceğimiz güçlü dayanışma, ufkumuzda biriken kara bulutları dağıtmaya yetecektir. Cenab-ı Allah'ın izniyle bu ateş çemberinin de parçalandığını göreceğiz. Yeter ki devletimizi yönetenler, ihanet pusularında mücadele azimlerini yitirmesin, bir daha asla, terör örgütü ve uzantılarıyla bir çözüm arayışına girmesinler” ifadelerine yer veriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.