banner461
banner195

Türkiye Bilgi İşlem Yedekleme Merkezi Nevşehir’de Kurulacak

Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü bünyesinde Ülkemizde istatistik kurumlarının kalbinin atacağı yeni bir merkez de oluşturulacak. Türkiye Bilgi İşlem Yedekleme Merkezi ilimizde faaliyete geçirilecek.

Türkiye Bilgi İşlem Yedekleme Merkezi Nevşehir’de Kurulacak
21 Mayıs 2013 Salı 08:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğü bünyesinde Ülkemizde istatistik kurumlarının kalbinin atacağı yeni bir merkez de oluşturulacak. Türkiye Bilgi İşlem Yedekleme Merkezi ilimizde faaliyete geçirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak olan binanın ihale aşamasına geldiği belirtilirken, 8 kat olması kararlaştırılan TÜİK Binasının içerisinde sosyal donatılar da yer alacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürü

Üzeyir Karakuş, 10 bin metre kare kapalı alan üzerine kurulacak olan yeni hizmet binasında Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğünün yanı sıra Türkiye bilgi işlem yedekleme merkezinin de yer alacağını belirtti.

Nevşehir Belediyesinin tahsis ettiği Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kompleksinin hemen önündeki alan üzerine inşa edilecek olan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü hizmet binasının içerisinde eğitim ve konferans salonlarının yanı sıra hizmetin daha iyi fiziki şartlarda yürütülmesine elverişli alanlarında bulunacağını söyleyen TÜİK Bölge Müdürü Karakuş, 2014 yılında tamamlanarak hizmete açılacak olan binanın proje aşamasının tamamlandığını ve en kısa zamanda da ihaleye çıkarılacağını söyledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yalandankimöldü - 5 yıl önce

bu binanın yeri gelecekte nevşehire sorun çıkarmayacak bir yere taşınmalı:
1. ciddi trafik sorununa yol açar
2. kentsel dönüşümün kurşunlu altlarına inmesini engeller

3.ikinci bir bursa toki faciası olur