banner461
banner195

Uçhisarda Yıkım Kararı

Uçhisarda Selçuk Aşirete ait ahşap dükkanın yıkım kararını alan Uçhisar belediyesi için vatandaşın örnekleriyle fotoğrafladığı görüntülerde kaldırım işgali yapan diğer işyeri sahibinin encümen üyesi olduğunu bu ayrımcılığın sadece kendisine uygulandığını iddia ediyor.

Uçhisarda Yıkım Kararı
09 Aralık 2013 Pazartesi 10:31

banner143
Yıkım kararına vatandaşdan tepki
İlgili Galeriye Git
banner134

 Uçhisarda  Selçuk Aşiret e ait ahşap dükkanın yıkım kararını alan uçhisar belediyesi için vatandaşın örnekleriyle fotoğrafladığı görüntülerde kaldırım işgali yapan diğer işyeri sahibinin encümen üyesi olduğunu bu ayrımcılığın sadece kendisine uygulandığını iddia ediyor.

vatandaş yıktırmamakla kararlı süslü yıkmakla kararlı... 

Uçhisar belediye başkanı Osman Süslü'yü telefonla  arayıp bilgi aldık Osman Süslü'nün  ifatedesi şu şekilde;

seyyar barakayı akşam saatlarınde kamyonla getirip belediyenin mülkü olan yere izin almadan, herhangibir görüşme yapmadan koydular belediye olarak gerekli tutanakları tutularak şahsa kaldırması için müsede verdik.barakayı koyduğu alan turistlerin seyir alanı ve fotograf çekme alanı olarak ayrılmış belediyenin mülküdür buna izin vermemiz mümkün değildir. encümen üyesine ait olduğunu söylediği yerler şahisların kendi mülküdür. bu konuyla ilgili vali beyin ve jandarmanın  bilgisi vardır verilen süre içerisinde kaldırmazlarsa gerekli işlem malesef yapılacaktır dedi.     


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yeter - 4 yıl önce
yani güçleri garibana yeter yapılanları görmezler yani işlerine gelmeyenleri bazıları ölemez bence bu babal ve garibanların ahı bir gün tutar
Avatar
EFNAF - 4 yıl önce
yiksinlar iyi olur hele
Avatar
uchisarli - 4 yıl önce
az yapmisin baskan senin gucun her seye yeter neden yapmiyorsun cunku gunlerimiz
Avatar
uchisarli - 4 yıl önce
az yapmisin baskan senin gucun her seye yeter neden yapmiyorsun cunku gunlerimiz