banner461
banner195

Uğur’dan Alt Geçit Eleştirisi

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Uğur, Nevşehir Üniversitesi kampusunun hemen yakınında bulunan alt geçit çalışmasının durdurulmasına eleştirilerde bulundu.

Uğur’dan Alt Geçit Eleştirisi
15 Kasım 2013 Cuma 00:14

banner143
banner134
Uğur, “Geride bıraktığımız mayıs ayında geçici olarak trafik yönü değiştirilen Kepçe, Dozerlerle çıkartma yapılan Nevşehir Üniversitesi yerleşkesi önündeki alt geçit yapımında anlamsız ve manasız sessizlik devam ederken, yapım çalışmalarından şu an eser yok. Mayıs 2013 tarihinde alt geçit yapımı ile ilgili yerel ve Ulusal haber kanallarına haber metnini yollayan Nevşehir Belediyesi küçük çaplı bir iş olarak gördüğü  yaya alt geçit yapımı ile ilgili de önümüzdeki günlerde tamamlanarak hizmete gireceğini açıklamıştı. Nevşehir için, eğitim için verilen her sözü ve yatırımı takip eden şubemiz ayladır yaprak kımıldamayan alt geçit bölgesinde bir dizi incelemelerde bulunarak fotoğraf makinemize verilen söz ile son durum arasındaki bilinmeyen çelişkiyi resmileştirdik. Nevşehir Belediyesi ile Karayolları 67. Yol Şube Şefliği işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek diye açıklanan 50 metrelik  Nevşehir Üniversitesi yaya alt geçidi hizmete girmemesi sebebiyle her  her saniye, her dakika başta Nevşehir Üniversitesi öğrencileri olmak üzere tüm insanları  trafik  canavarı ile tanıştırmayı bekliyor. Bugün bölgede inceleme yaparken, yanımıza gelen çok sayıda Nevşehir Üniversitesi öğrencisi Yaya alt geçidinin hizmete girmemesi nedeni ile çok büyük tepki verirlerken, Hangi dünyada yaşıyoruz günümüz teknolojisinde 50 metrelik bir geçidi tamamlayamadılar yoksa Nevşehir Belediyesi Buradan Hazine Mi Buldu Da  Alt Geçit Çalışmasını Durdurdu açıklamalarında bulunmuşlardır. Yaptığımız incelemelerde modern bir alt geçitten ziyade Tüneli, sığınak koridorunu andıran çirkin ve estetik dışı yapı içinde başta tasarım yapan, projesini çizen ve alt geçide onay verenlere de Çap Ve Kapasite diyoruz.

Olası, yaşanacak ölümlü ve ya sakatlık yaratacak bir olayda halkın can ve mal emniyetinden sorumlu tüm kurum ve kuruluşları ciddi olmaya ve verdiği  sözü tutmaya davet ediyoruz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mari - 5 yıl önce
yenilikçi, şehir planlamacısı idealist, dürüst bir belediye başkanına ihtiyaç vardır.
Avatar
murtaza - 5 yıl önce
levhaya dikkat ettimde. neden nevşehir belediyesinin bütün ihalelerini şahinoğulları alıyor.??????
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
mustafa reis, bir ülkücü olarak verilen görevini layıkıyla yapmanı bekleriz. bu işleri teşkilat yapar, takip eder. senden bu ülke için şu anki görev konunda katkılar bekleriz.