banner461
banner195

Ünver'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 30 Ağustos 1922’de büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir yürek olduğu büyük Türk Milleti ile birlikte kazandığı eşsiz zaferle tüm dünyaya özgürlük ve bağımsızlık dersi verdiğini belirtti.

Ünver'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
28 Ağustos 2014 Perşembe 10:47

banner143
banner134

 NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER :

 

“30 AĞUSTOS, TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIK YOLUNDA DESTANLAŞTIRDIĞI EN BÜYÜK ZAFERDİR”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,   30 Ağustos 1922’de büyük önder   Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bir yürek olduğu büyük Türk Milleti ile birlikte  kazandığı eşsiz zaferle tüm dünyaya özgürlük ve bağımsızlık dersi verdiğini belirtti.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında,  Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında 26 Ağustos 1922’ da başlayıp  30 Ağustos 1922 günü  zaferle sona erdirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Türk Milletinin  esaret zincirini parçalayıp  bağımsızlığına ne denli düşkün bir millet olduğunu   tüm dünya devletlerine bir kez daha  ispat ettiğini ifade etti.

 

Mesajında büyük Türk Milletinin her türlü imkansızlıklara karşın savaş meydanlarında yüreğinde yaşattığı  iman ve  vatan sevgisi ile özgürlüğü bayraklaştırdığını kaydeden Ünver daha sonra  şunları kaydetti;  “ Tarih sahnesine ismini altın harflerle yazdıran Türk Milleti’nin Ağustos ayı gerçek anlamda zaferlerle dolu bir aydır. 1071’de Alparslan’ın komutasında kazanılan Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türk Milleti, yine bir Ağustos ayında kendisine emperyalist güçler tarafından  giydirilmeye çalışılan esaret gömleğini tüm haşmetiyle yırtıp, tüm dünyaya bağımsızlık dersi vermiştir. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk etrafında tek bir ses ve  tek bir  yürek olmayı başaran aziz  Türk Milletinin elde ettiği 30 Ağustos Zaferi, bu asil milletin bağımsızlık yolunda destanlaştırdığı en büyük zaferdir.Bu zafer ile Türk Milleti bağımsızlığını tüm dünyaya yeniden ilan etmiş ve bu zafer dünyada bağımsızlık mücadelesi veren birçok  millete güç vermiştir. Bu vesile ile, tarihimizi zaferlerle süsleyen şehitlerimize  Cenab-ı Allah’dan rahmet diliyor, bizlere bu vatan toprağını yurt yapmak için mücadele eden başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,bu vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı bölücü ve yıkıcı bölücü terör örgütlerine karşı yapılan mücadelede şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor ve  onların manevi ruhları önünde saygı ile eğilmeyi bir borç biliyorum.”

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.