banner461
banner195

Ürgüp 42. Uluslararası Bağ Bozumu Festivali“ Sona Erdi

"Ürgüp 42.Uluslararası Bağ Bozumu Festivali" sona erdi.Festivale katılan Vali Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve bölgedeki yabancı turistlerle çiftçiler, Üç Güzeller bölgesinde bağ bozumu yaptı.Konserde Türk Rock Müziğinin ünlü sesi Kıraç ve Seda Üren konser verdi.

Ürgüp 42. Uluslararası Bağ Bozumu Festivali“ Sona Erdi
16 Eylül 2012 Pazar 17:54

banner143
banner134

 "Ürgüp 42.Uluslararası Bağ Bozumu Festivali" sona erdi.Festivale katılan Vali Abdurrahman Savaş, Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve bölgedeki yabancı turistlerle çiftçiler, Üç Güzeller bölgesinde bağ bozumu yaptı.

 

Bağ bozumunun ardından yapılan en iyi üzüm yarışmasında Recep Yazgı birinci, Önder Okur ikinci, İbrahim Yazgı da üçüncü oldu.

 

Geleneksel üzüm güzeli yarışmasında ise Ürgüp TESAN Anadolu Öğretmen Lisesi son sınıf öğrencisi Kardelen Somtürk (17) birinci seçildi.

 

Yabancı turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği festivalde çeşitli yarışmaların ardından katılımcılara pilav ve üzüm ikram edildi.

Sanatçı Kıraç, Ürgüp'te 20 Bin Kişiyi Coşturdu

Uluslararası Ürgüp Bağbozumu Festivali'nde, Türk Rock Müziğinin ünlü sesi Kıraç ve Seda Üren konser verdi.

 Ürgüp Belediyesi Bağbozumu festivalinde ilk olarak Seda Üren sahne alırken Ürgüp Otel Mustafa futbol sahasında binlerce hayaranı Kıraç ın birbirinden güzel parçalarıyla seslendirdiği konserine büyük ilgi gösterdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.