banner461
banner195

Ürgüp’te Bağ Bozumu Konserleri iptal edildi

Ürgüp Belediyesi tarafından 43. Bağ bozumu etkinlikleri kapsamında 14 Eylülde, düzenlenecek olan Nadide Sultan ve Mustafa Ceceli Konserleri iptal edilmiştir.İşte Ürgüp Belediyesinden konuya ilişkin o açıklama...

Ürgüp’te Bağ Bozumu Konserleri iptal edildi
03 Eylül 2013 Salı 11:34

banner143
banner134

 Ürgüp Belediyesi tarafından 43. Bağ bozumu etkinlikleri kapsamında 14 Eylülde, düzenlenecek olan Nadide Sultan ve Mustafa Ceceli Konserleri iptal edilmiştir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Mısır ve Suriye başta olmak üzere dünyanın birçok İslam ülkesinde akıtılan kan ve yapılan zulümler kanayan yara haline gelmiştir.” Dedi.

Çocukların, kadınların katledilmesine  seyirci kalamayacaklarını ifade eden Yıldız, “ Diliyorum ki bu çaresizlik ortadan kalkar.

Bizler de acımasızca katledilen Müslüman kardeşlerimizin acılarına ortak olmak adına daha önceden ilçemizde yapmayı planladığımız Bağ Bozumu Festivalinin Konser  bölümünü iptal etmiş bulunmaktayız. Kim olursa olsun zalimin karşısında, mazlumun yanındayız. Yaşanan bütün bu acıların tükenmesi ve dökülen kanların son bulmasını temenni eder, şehitlik mertebesine erişen Müslüman kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, geride kalan yakınlarına başsağlığı dilerim.” Dedi.

 

Yıldız, zulmün son bulması ile duyurulacak olan ileriki bir tarihte halk konserinin yapılacağını da ifade etti.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.