banner461

Vali Aktaş'dan Öğretmenler Günü Mesajı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

banner503
Vali Aktaş'dan Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım 2019 Pazar 12:32

banner143
banner134

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Mesajında; “Bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum” diyen Hz. Ali’ye atıfta bulunarak, medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenlerimiz olduğuna işaret etmiştir.

 Mesleğini büyük bir özveriyle ifa eden, gelecek nesillerin yetişmesinde, değerlerin yarınlara aktarılmasında bir meşale gibi toplumları aydınlatan irfan ordusunun neferleri tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve Milletini seven, bireyler olarak yetiştirmeleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsilcileri olan öğretmenlerimizi sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

                                                                                                          İlhami AKTAŞ

                                                                                                          Nevşehir Valisi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.