banner461
banner195

Vatandaşlık bilgileriyle ilgili bomba iddia

Vatandaşlık bilgileriyle ilgili olarak çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı.

Vatandaşlık bilgileriyle ilgili bomba iddia
02 Nisan 2015 Perşembe 16:43

banner143
banner134
 Vatandaşlık bilgileriyle ilgili olarak çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı da dahil 11 bakanlığın internet sitesinde güvenlik açığı olduğu iddia edildi. Bu bakanlıklara ait binlerce dosya ve arşiv ile 1830 yılına kadar dayanan nüfus ve adres bilgilerinin tehlike altında olduğu belirtilirken yaklaşık olarak 130 milyon vatandaşın (Hayatını kaybeden vatandaşlarla birlikte) kimlik bilgilerine ulaşılabiliyor.
ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU'NUN BİLGİLERİ SOSYAL MEDYADA
Buna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bilgileri de dahil. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun nüfus bilgileri, açık ikametgah adresleri, aile hekimi bilgileri, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndaki hizmet dökümleri sosyal medyada yayınlandı. 
MAHREM BİLGİLERE RAHATÇA ULAŞILABİLİYOR
Bununla birlikte milyonlarca vatandaşın sağlık bilgisi, vergi borçları, SSK bilgileri, adres bilgileri, kamudaki personel bilgileri, cep telefonları, e-mail adresleri, öğrenci bilgilerine de rahat bir şekilde ulaşılabiliyor. 
ÖNLEM ALINMAZSA BÜYÜK TEHLİKE 
Uzmanların yaptığı açıklamaya göre; Önlem alınmadığı takdirde devlete ait ve büyük önem arz eden dosyalar ile vatandaşlara ait bilgiler ‘hacker’ler tarafından ulaşılabilir, kötü niyetli kişilerce satılabilir. Yine uzmanlara göre, hackerler bu yöntemle vatandaşların cep telefonu ve e-mail adresi gibi bilgileri banka, GSM ve pazarlama firmaları ile hukuk bürolarına satıldığını söyledi. 


Kaynak : Haber7

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.