banner461

Yazıhüyük’te Futbol Okulu Sürüyor

Yaşları 10 ile 14 arasında değişen yaklaşık 25 öğrenci spor eğitiminin yanında sosyal yönden de kendilerini geliştirme fırsatını yakalıyorlar.

banner503
 Yazıhüyük’te Futbol Okulu Sürüyor
27 Ağustos 2015 Perşembe 16:04

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Yaşları 10 ile 14 arasında değişen yaklaşık 25 öğrenci spor eğitiminin yanında sosyal yönden de kendilerini geliştirme fırsatını yakalıyorlar.

Beden eğitimi öğretmeni Hasan Hüseyin Aslan ve Beden eğitimi öğretmeni Metin Korkmaz eşliğinde çalışmalarına devam eden öğrenciler Derinkuyu da yaptıkları hazırlık maçlarında galibiyetler alarak yaptıkları antrenmanların faydalarını görmüş oldular.   

Antrenmanlar hakkında konuşan beden eğitimi öğretmeni Hasan Hüseyin Aslan, “Sporun insan hayatındaki yerini hepimiz bilmekteyiz. Sağlıklı bir vücudun yanı sıra sosyal,psikolojik ve zihinsel katkıları da ortadadır. Yaz tatiliyle birlikte çocuklarımızla çok güzel bir antrenman ve eğitim dönemi geçiriyoruz. Antrenmanlar eğlenceli ve faydalı geçiyor. En azından çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan alıkoyarak onlarda ki spor sevgisini arttırdığımız için çok mutluyuz. Öğrencilerimizdeki bu spor sevgisinin artmasını her zaman temenni ediyoruz.Ailelerinin de öğrencilerimizi spor yapmaları konusunda teşvik etmelerini ve onlara destek olmalarını istiyoruz. Okulumuz futbol takımı eylül ayına kadar antrenmanlarına devam edecek olup Eylül ayı  ilk haftasında Nevşehir Kapadokya Masterlar Futbol Okuluyla yapacağı hazırlık maçıyla birlikte çalışmalarına ara verecektir” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.