banner461

Yeni Yönetmeliğe Dikkat !

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Tehlikeli Maddelerin Demiryolu İle Taşınması Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliklere bu konuyla ilgili olan üyelerinin dikkat etmesi uyarısında bulundu.

banner503
 Yeni Yönetmeliğe Dikkat !
22 Ağustos 2015 Cumartesi 14:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Tehlikeli Maddelerin Demiryolu İle Taşınması Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliklere bu konuyla ilgili olan üyelerinin dikkat etmesi uyarısında bulundu.

Açıklamada; “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan bir yazıda, “Tehlikeli Maddelerin Demir yolu ile Taşınması Hakkında Yönetmelik” in 16/07/2015 tarih ve 29418 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiği bildirilmektedir.

Bu kapsamda ulusal demiryolu altyapı ağı ile yapılan tehlikeli madde taşımacılığı, tehlikeli maddeleri gönderenler, bu maddelerin alıcıları, paketleyenler, dolduranlar, boşaltanlar, demiryolu altyapı işletmecileri ve tehlikeli madde taşınmasında görev alan personel ile tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan ambalajlar ve yük taşıma birimleri ile ilgili bir dizi düzenleme yürürlüğe girmiştir. Bilgilerini ve söz konusu yönetmeliği Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü internet sitesinde Mevzuatlar başlığı altında yer almaktadır. Üyelerimize duyurulur” ifadelerinde bulunuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.