banner461
banner195

Yunanlı Dostları Başkan Numanoğlu'nu Mezarı Başında Andılar

Ürgüp'ün eski dönem Belediye Başkanlarından merhum Kürşat Numanoğlu, döneminde kardeş kent olduğu Yunanistandan gelen misafirleri tarafından mezarı başında anıldı.

Yunanlı Dostları Başkan Numanoğlu'nu Mezarı Başında Andılar
03 Ekim 2015 Cumartesi 18:40

banner143
banner134

 Ürgüp'ün eski dönem Belediye Başkanlarından 3 dönem Belediye Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz yıl ocak ayında vefat eden Kürşat Numanoğlu, döneminde kardeş kent olduğu Yunanistandan gelen misafirleri tarafından mezarı başında anıldı.

Kürşat Numanoğlu mezarı başında anıldı...
 

Ürgüp asri mezarlığında bulunan Kürşat Numanoğlu'nun mezarının başında kendi dinlerine uygun kıyafetlerle gelerek dinlerinin gerektirdiği gibi dua eden Yunanlılar, Kürşat Numanoğlu ile ilgili mezarlıkta geçen bir anısını da haber merkezimize anlattılar.

 

"Kürşat Numanoğlu ile bir gün Ürgüp mezarlığının yakınından araba ile geçiyorduk, Kürşat Bey hemen arabanın teybini kapattı, neden diye sorduğumuzda ölülerimize olan saygımızdan, dinimize göre biz burdan geçerken Fatiha suresini okuruz, müzik çalmayız demişti. " dedi.

 

Larissa'da bulunan Kapadokyalılar Derneğinin çelenk gönderdiği ve aralarında Papaz ve Rahibelerin bulunduğu Yunanlı grup, Kürşat Numanoğlu'nun mezarına çiçek bırakıp mum yakıp dua ederek ayrıldı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ayhan sayın kayseri - 5 ay önce
Mekanı cennet olsun ruhu şad olsun