banner461

Çatlı, Meral Akşenir’i Desteklediğini Açıkladı

Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı, Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir değişimin yaşanması gerektiğini söyledi.

banner503
Çatlı, Meral Akşenir’i Desteklediğini Açıkladı
04 Haziran 2016 Cumartesi 10:08

banner143
banner134
Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı, Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir değişimin yaşanması gerektiğini söyledi.
Memleketi Nevşehir’e, MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’i karşılama üzere gelen Gökçen Çatlı, MHP’de değişimden korkanlar olduğunu söyledi. Gökçen Çatlı, “Evvela 19 Haziran tarihinde gerçekleşmesi beklenen tüzük kurultayımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Şöyle bir durum var. Değişimden korkan bir taraf var. Oysa benim nazarımda bu değişim gelişim göstergesi olacak. Ve Türkiyenin bu değişim üzerinden bu gelişime çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Demokrasilerde terazi biliyorsunuz çift taraflıdır. Ana muhalefetinde güçlü olması gerekir. Bu değişimle birlikte MHP’nin öncelikle ana muhalefete, başarılı projeler ile de birlikte Türkiye’yi yönetmeye talip olduğunu görüyorum. O yüzden kurultay sürecinin çok sevindirici bir gelişme olduğunu düşünüyorum” dedi.
MHP’nin de Türkiye’nin de kadın yöneticiye ihtiyacı olduğunu kaydeden Gökçen Çatlı, “Memleketim olan Nevşehir’e Meral Akşener ablamın gelmesi vesilesiyle ben de onu burada karşılamak istedim. Diğer adaylarımızda da aynı karşılamayı yapmak isterdim ama sınav dönemi olduğu için mesleğim gereği gelemedim. Öncelikle hepsine başarılar diliyorum. Benim nazarımda ve birçok kişinin nazarında genel başkan adaylarımızın çok cengaverce davrandığını görüyorum. Bu yüzden de hepsiyle gönlümüz bir, hepsini destekliyoruz. Türkiyenin bir bayana ihtiyacı var. Malumunuz olduğu üzere şiddet çok fazla son dönemlerde. Bir bayan eliyle kadın eliyle evvela MHP’de bir gelişime fırsat vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Türk geleneklerinde kadın eli siyasi arenada ne kadar olabilir diye bizim birçok örneğimiz var. Baciyan-ı Rum Teşkilatımızdan, Tomris Hatunumuzdan çok sayıda örneğimiz var. Bu değişimi ben sadece MHP’de değil Türkiyemizin daha dengeli yönetilmesi açısından da çok daha fayda sağlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Türkiyenin gündeminde başkanlık sisteminin olmaması gerektiğinin de altını çizen Çatlı, “Türkiyenin gündemi terör olmalı. Ve terör meselesi dolayısıyla bu yaramızın nasıl kapanacağını dair müzakereler tartışmalar yapmalıyız. Ekonomi dardayken ve terör meselesi de bu kadar yoğun gündemdeykeni komşu ülkelerle sıkıntılar varken Türkiyenin gündemi başkanlık sistemi olmamalı, biliyorsunuz başkanlık sisteminde 10-15 yıl bir süre tanımak gerekir o değişimi oturtabilmek için. Bizim meselemiz terör iken ekonomide çeşitli sıkıntılarımız varken demokrasi anlayışımız partiler tüzüğünde dahi halen tartışılıyor vaziyette iken esas gündemimizden çok daha fazla saptırıldığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ATA - 4 yıl önce
Milletvekili adaylığı başvurusu yaparken genel merkez iyi miydi?Adaylık olmayınca kötü mu oldu?