banner461
banner195

Elitaş, Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti.

Elitaş, Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti
20 Nisan 2016 Çarşamba 20:39

banner143
Bakan Elitaş, Nevşehir Belediyesi’ni Ziyaret Etti
İlgili Galeriye Git
banner134
Dünya Erdemli İş Adamları Derneği (DERSİAD)’ın Nevşehir Şubesi hizmet binasının açılışına katılmak ve işadamları ile birlikte istişarelerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Nevşehir Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile bir süre görüştü.

Nevşehir’de ilk olarak Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı makamında ziyaret ederek brifing alan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, daha sonra Nevşehir Belediyesi’ne geçti.

Nevşehir Belediye binası önünde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından karşılanan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş daha sonra Ünver ile bir süre görüştü.

Ünver ziyarette yaptığı konuşmada , Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ı Nevşehir’de görmekten ve misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.
Ünver, AK Parti iktidarları ile alınları açık ve başları dik bir duruş sergilediklerini dile getirerek “Nevşehir Belediyesi olarak AK Parti iktidarları döneminde eski para ile 2 Katrilyon liralık bir yatırım hareketliliğine sahne olduk .Geçmişte sadece yıllık 500 Milyar TL’lık yatırımın bütçelendiği Nevşehir Belediyesi olarak bizim günlük yatırımlarımızın bedeli 470 Milyar lira civarında. Bu orantı bile AK Parti olarak geldiğimiz bu noktayı çok iyi anlatıyor. Halen Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde 11 bin kişinin de aynı anda ibadet yapabileceği, 2500 öğrencimizin eğitim göreceği ve 500 öğrencimizin de Kuran-ı Bilimler konusunda eğitim alabileceği bir Dini İlimler Kampusu ve Külliyesi’nin hizmete kazandırılması için yoğun bir çaba harcıyoruz. İnşaallah yeni eğitim ve öğretim dönemine eğitim kurumlarını hizmete kazandırırız, Külliyemizi de bu yıl sonuna kadar tamamlayabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nevşehir Belediyesi olarak modern şehircilik dokusunu da ön plana alan çalışmalar başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanlardaki çalışmalarımız aralıksız sürüyor ”dedi.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, AK Parti Nevşehir Milletvekilli ve TBMM Başkanlık Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz ve Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ da, AK Parti iktidarı ile Nevşehir’in olağanüstü bir gelişim içerisine girdiğini belirtti. Belediyelerde hizmetlerin etkin bir şekilde artırılması adına AK Parti olarak her türlü çalışmanın yerine getirildiğini ifade eden Elitaş, halen Büyükşehir Belediyeleri yasası ile ilgili bir taslak üzerinde çalışma yaptıklarını belirterek, bu taslağın yasalaşması halinde belediye gelirlerinin vatandaşları sıkıntıya sokmadan daha da artırılacağını ifade etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, daha sonra ziyaretin anısına Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’a,Avanos toprağından yapılı ağaç motifli çini tabak takdim ederken, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’da Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e, Kültepe-Kaniş ‘de ortaya çıkartılan Asur Ticaret Kolonileri dönemine ait ticari ortaklığı ortaya koyan çivi yazılı bir yazılı tableti hediye olarak takdim etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.