banner461
banner195

Milletvekili Açıkgöz'den 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

TBMM Başkanlık Divan Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının açılması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Açıkgöz'den 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
13 Eylül 2017 Çarşamba 00:21

banner143
banner134
TBMM Başkanlık Divan Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, mesajında kalkınma ve gelişme yolunda, ülkelerin en büyük gücünün eğitimli, nitelikli, çalışkan insan varlığı olduğuna dikkat çekti.

Milletvekili Açıkgöz'ün mesajında, "İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak okuldur. Bireyi hayata hazırlayan gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkanlarını sistemli bir şekilde sunan geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Eğitim davası, her dönemde Türkiye'nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Bugün de, çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak ve fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim imkanlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz. Geçtiğimiz 15 yılda yapılan reformlar ve yatırımlar sayesinde bugün eğitimde fiziki altyapı sorunlarını büyük ölçüde geride bırakılmıştır. Eğitime ve insana yapılan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu biliyoruz. Bundan sonra imkanlarımızı ve enerjimizi eğitimde kalitenin artırılmasına ve teknolojik yenilenmeye teksif etmemiz gerektiğine inanıyorum. Geleceğimizin güvencesi, bilginin takipçisi, araştırmacı ve her yaşta eğitime açık bireyler olarak yetiştireceğimiz çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlara en iyi biçimde hazırlamakta kararlıyız. 2017-2018 eğitim öğretim yılının dolu dolu, ülkemize, aziz milletimize  faydalı ve ufku geniş bir gençliğin yetişmesi arzusuyla tüm öğrencilerimize , öğretmenlerimize ve velilerimize başarılı ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.