banner461

Milletvekili Murat Göktürk Miraç Kandili Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Murat Göktürk Miraç Kandili Mesajı
02 Mayıs 2016 Pazartesi 23:34

banner143
banner134
Göktürk mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bir Miraç Kandili’ni daha idrak etmenin mutluluğu ve manevi huzuru içerisindeyiz. 
Mübarek Üç Aylar'ın içinde yer alan Miraç Kandili, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Miraç, bir yükseliştir. Miraç, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in mukaddes ve manevi yolculuğudur. Miraç her şeyden önce başta Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) olmak üzere her mümin için manevi terfi, Allah ile buluşma ve insani sorumluluk üstlenmektir.
Bu anlamda Kandil geceleri, insanın gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. 
Aziz milletimizin asırlardan bu yana büyük bir heyecan ve coşkuyla idrak ettiği mübarek Miraç Kandili de böylesi gecelerden biridir. 
Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır.
Bu mübarek geceyi, iyi anlamalıyız ve gerekli muhasebeyi yapmalıyız. Böyle maneviyatı bol geceler, müminler için fırsat geceleridir. 
Bu düşüncelerle, bu gecenin İslam aleminin, ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.