banner461
banner195

Nevşehir'in kalbi AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde Attı

Dün AK Parti 2. Olağanüstü Kongresini yaptı. Beklendiği üzere Binali Yıldırım genel başkan seçildi.

Nevşehir'in kalbi AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde Attı
23 Mayıs 2016 Pazartesi 00:57

banner143
banner134
Türkiye'yi yaklaşık 14 yıldır kesintisiz yöneten AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde dün 3. genel başkan seçildi.  AK Parti 2. Olağanüstü Kongresinde Beklendiği üzere Binali Yıldırım genel başkan seçildi. 

Ak Parti’nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresinde Nevşehir’den 9 kişi katıldı. AK Parti 2. Büyük olağanüstü kongre için Nevşehir'den AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, AK Parti Nevşehir İl Gençlik kolları Başkanı Av. M.Rauf Yanar ve Eski Avanos İlçe Başkanı Serkan Feralan ile AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider oy kullandılar. 

Oy kullanma işleminden sonra açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver," Partimizin 2.Olağanüstü kongresinde oyumuzu kullandık. Nevşehir teşkilatı olarak bir ve beraberliğimizle yine örnek olduk. Genel Merkez Disiplin Kuruluna Milletvekilimiz Murat Göktürk'ü seçerek dönüş yaptık. Bizleri kongrede otobüslerle, minibüslerde, kendi araçlarıyla yanlız bırakmayan, Nevşehir Teşkilatımın gönüllülerine çok teşekkür ederim. Allah'ım utandırmasın, herşey daha güzel olacak inşallah... dedi."


AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi için delegeler ve partililer Ankara Arena Spor Salonu'nda toplandı.
 
Kongre için binlerce partili, sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Arena Spor Salonu önüne geldi.
 
Ankara dışından otobüslerle gelen partililer, Atatürk Kültür Merkezi alanından tezahüratlar eşliğinde kongrenin düzenleneceği salona kadar yürüdü.
 
Spor salonu önünde ve çevresinde bekleyenlere kumanya ve su servisi yapıldı. Partililer, emniyet kontrol noktalarında yapılan aramanın ardından salona alındı. Salona giremeyen partililer için dışarıda çadır ve dev ekranlar kuruldu.
 

 
Salon içinde ve dışında AK Parti seçim şarkıları çalınırken, partililer şarkılara eşlik etti ve tezahüratlarda bulundu.
 
"Kutlu Yürüyüşe Devam" temasını taşıyan kongrenin yapılacağı salonda, "Kutlu Yürüyüşe Yıldırım ile Devam", "İlk Günkü Aşkla", "Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak" , "Mesele Koltuk Değil Siz Hala Anlamadınız mı?", "Şimdi Türkiye zamanı", "Biz Birlikte Türkiyeyiz", "Yeni hedefler yeni Türkiye", "Durmak yok yola devam", "Her şey Türkiye için, bu ışık sönmeyecek", "Erzincan'a Can Türkiye'ye Heyecan Geldi' pankartları yer alıyor.
 

 
Kongre gündemi
 
Kongre, yoklama, divan seçimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak.
 
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşma yapmasının planlandığı kongrede, daha sonra genel başkan adayı Binali Yıldırım'ın partililere hitap etmesi bekleniyor.
 
Genel başkan ve MKYK üyelerinin seçimiyle devam edecek kongre, seçilecek genel başkanın teşekkür konuşmasıyla sona erecek.
 
Yıldırım 3. genel başkan olacak
 
Bin 470 delegenin oy kullanacağı kongrede, önce Başbakan Davutoğlu, ardından genel başkan adayı Binali Yıldırım konuşma yapacak ve daha sonra seçimlere geçilecek. Genel başkan adayı ve partinin diğer yönetim organları olmak üzere iki tur şeklinde gerçekleştirilecek oylamanın, saat 16.00 sularında tamamlanması planlanıyor.
 
Kongrede, parti kademelerinde görev yapan yönetici pozisyonundaki 800'e yakın kişiyle gerçekleştirilen istişare sonucunda teşkilat tarafından tek aday gösterilen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım'ın, 27 Ağustos 2014'ten bu yana, 20 ay 25 gündür AK Parti Genel Başkanlığını sürdüren Davutoğlu'ndan görevi devralması ve AK Parti'nin 3. genel başkanı olması bekleniyor.
Kaynak: trthaber.com

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.